آمریکا برای دستگیری ۳ مقام سابق ونزوئلا جایزه تعیین کرد

آمریکا برای دستگیری ۳ مقام سابق ونزوئلا جایزه تعیین کرد

[ad_1]

به گزارش شفاف، وزارت خارجه آمریکا برای کمک به دستگیری ۳ مقام سابق ونزوئلا ۲۰ میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «امروز وزارت خارجه آمریکا تا ۱۰ میلیون دلار جایزه برای اطلاعاتی که به دستگیری و یا محکومیت پدرو لوئیز مارتین الیوارس و تا ۱۰ میلیون دلار جایزه برای اطلاعاتی که به دستگیری و یا محکومیت رودولوفو مک‌تورک-مورا و جیزز آلفردو ایتریاگو منجر شود، (۵ میلیون دلار برای هر نفر) تعیین می‌کند.»

آمریکا ماه مارس ۲۰۱۸، «پدرو لوئیز مارتین الیوارس» را به عنوان قاچاقچی مواد مخدر تحریم کرده است. او قبلاً از مقام‌های پلیس ونزوئلا بوده است.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود درباره رودولوفو مک‌تورک-مورا نوشته او شهروند ونزوئلا و رئیس سابق اینترپل در این کشور است. پامپئو مدعی شده این مقام سابق ونزوئلا اقدام به اخذ رشوه از قاچاقچی‌های دستگیر شده از ونزوئلا کرده و از استرداد آن‌ها جلوگیری کرده است.

درباره جیزز آلفردو ایتریاگو هم ادعا شده او از موقعیتش در دولت ونزوئلا برای محافظت از قاچاقچی‌های مواد مخدر استفاده کرده است.

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور سوم سال ۱۳۹۷ در اقدامی غیرقانونی «خوان گوآیدو»، رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان «رئیس‌جمهور موقت» این کشور به رسمیت شناخته و ادامه دولت مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست‌جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اعلام کردند.

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، کاخ سفید هنگام اعلام به رسمیت شناختن گوآیدو انتظار داشته وی ظرف تنها چند روز رسما مادورو را کنار بزند و نظامیان را نیز با خود همراه کند. این سناریو عملاً شکست خورده و تلاش‌های واشنگتن برای ترغیب نظامیان به حمایت از گوآیدو ناکام مانده است.

دولت آمریکا بعد از شکست این سناریو به تشدید تحریم‌ها علیه ونزوئلا جنگ رسانه‌ای علیه این کشور روی آورده است.

[ad_2]

Source link

چند میلیون خانوار ایرانی مشمول خانه‌های مازاد هستند؟ Previous post چند میلیون خانوار ایرانی مشمول خانه‌های مازاد هستند؟
سقوط دلار در برابر یوآن چین Next post سقوط دلار در برابر یوآن چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *