آیا اینترنت 5G دلیل اصلی شیوع ویروس کرونا است؟

آیا اینترنت 5G دلیل اصلی شیوع ویروس کرونا است؟

[ad_1]

به گزارش شفاف، هنگامی که صحبت از تئوری توطئه می‌شود، ما باید به عجیب‌ترین چیز‌های موجود در جهان فکر کنیم. این تئوری‌ها به قدری عجیب هستند که اصلا نمی‌توان در حالت عادی به آن‌ها فکر کرد. از انواع آن می‌توان به تئوری‌های پاگنده، زمین مسطح، آدم فضایی‌ها در دولت آمریکا و واکسن اشاره کرد.

اما این بار قرعه به نام دو گزینه مشهور این روز‌ها افتاده است. مطمئنا نام ویروس کرونا و اینترنت نسل پنجم (5G) را شنیده‌اید. شاید در نگاه اول به نظر شما این دو هیچ قسمت مشترکی با یکدیگر نداشته باشند، اما باید به شما بگوییم از دید یک نظریه پرداز توطئه حتی این دو نیز می‌توانند مرتبط باشند.

سال ۲۰۲۰ تا همین حالا نیز مملو از اتفاقات بد و غیرقابل پیش‌بینی بوده و وجود چنین نظریه‌های عجیبی می‌تواند همه چیز را بدتر از گذشته کند. در این گزارش سعی داریم با بررسی نظریه‌های مطرح شده، آن‌ها را اعتبارسنجی کرده و از کارشناس مربوطه نیز سوال‌هایی در این باره بپرسیم.

تئوری توطئه اینترنت 5G و ویروس کرونا

ابتدا باید برای شما به طور خلاصه تئوری ارتباط اینترنت 5G و ویروس کرونا را توضیح دهیم. با توجه به گفته‌های نظریه پردازان توطئه، اشعه EMF ناشی از برج‌های سلولی تازه مستقر شده 5G، باعث ایجاد انواع آسیب به بدن انسان شده و پیشرفت گسترده فناوری سلولی موجب پایانی عذاب‌آور برای انسان می‌شود. اما این فقط نیمی از معادله است. نظریه پردازان توطئه سوگند می‌خورند که 5G ظاهراً به طور مستقیم با گسترش جهانی COVID-19 مرتبط است.

آیا اینترنت 5G دلیل شیوع ویروس کرونا است؟

در ادامه این نظریه گفته می‌شود که دلیل استقرار زیرساخت‌های 5G در سراسر جهان بدون هیچ‌گونه محدودیت عمومی، واکسن کرونا است که بیل گیتس به طور پنهانی در حال تولید آن است. ظاهراً این واکسن حاوی نانوذرات و تراشه‌هایی است که به او امکان می‌دهد به لطف آن جهان را کنترل کند. اگر این کافی نباشد، اشعه 5G برای سرخ کردن مغز شما کافی تلقی می‌شود.


نظریه شماره ۱

اینترنت 5G موجب گسترش ویروس کرونا می‌شود

همین ابتدا باید بگوییم که این نظریه درست نیست. هیچ شواهدی وجود ندارد که ثابت کند زمینه‌های الکترومغناطیسی، سیگنال‌های رادیویی یا سلولی به گسترش ویروس میکروسکوپی SARS-CoV-2 کمک می‌کند.

اکنون نظریه پردازان توطئه به سرعت می‌گویند که مرگ‌و‌میر ناشی از ویروس کرونا در مناطق استقرار گسترده زیرساخت‌های 5G است. خب این مسئله می‌تواند معنی داشته باشد، اما نه بدان شکلی که این افراد می‌خواهند. ویروس کرونا در مکان‌هایی که جمعیت بیشتری دارد، افراد بیشتری را بیماری می‌کند. همچنین چگالی بالای جمعیت برای احداث زیرساخت‌های 5G در اولویت قرار دارد. در ادامه نقشه مقایسه مکان‌های وجود اینترنت 5G و ویروس کرونا را مشاهده می‌کنید:

آیا اینترنت 5G دلیل شیوع ویروس کرونا است؟


نظریه شماره ۲

همه‌گیری COVID-19 به عنوان پوششی برای ساخت زیرساخت‌های 5G به صورت “مخفیانه” مورد استفاده قرار گرفته است

در این نظریه، باز هم هیچ منطقی دیده نمی‌شود. تصور کنید که این نظریه نیز از ذهن کسانی می‌آید که معتقدند در واکسن‌ها نانوذراتی وجود دارند که می‌توان به وسیله آن‌ها ذهن افراد را کنترل کرد. مطمئناً، زمان استقرار زیرساخت‌های 5G و همه‌گیری COVID-19 صرفاً یک تصادف بوده است.

آیا اینترنت 5G دلیل شیوع ویروس کرونا است؟


نظریه شماره ۳

اینترنت 5G مغز ما را سرخ کرده و باعث سرطان می‌شود

نه این طور نخواهد شد؛ نه تنها به این دلیل که FDA چنین می‌گوید، بلکه به این دلیل که از نظر علمی نیز این مسئله صحیح نیست. تمام ارتباطات بی‌سیم توسط پرتو‌های غیر یونیزه انجام می‌شود که انرژی کافی برای لرزش اتم‌ها را ندارد. از طرف دیگر، تشعشع یونیزه انرژی کافی دارد که نه تنها در اتم‌ها و مولکول‌ها لرزش ایجاد کرده بلکه آن‌ها را یونیزه کند. این امر می‌تواند منجر به تغییرات نامطلوب در ساختار DNA و در نهایت منجر به سرطان شود. چند نمونه از پرتو‌های یونیزان چیست؟ از نمونه‌های آن می‌توان به اشعه ایکس، پرتو‌های گاما و اشعه ماوراء بنفش، مانند تابش خورشید اشاره کرد.

آیا اینترنت 5G دلیل شیوع ویروس کرونا است؟

حتی مایکروویو‌ها، که می‌توانند در هنگام مواجهه از نظر جسمی شما را گرم کنند، در دراز مدت مضر نیستند، زیرا پوست ما به عنوان سدی عمل می‌کند که اجازه نمی‌دهد آب سلول‌های ما را تحریک کند. جمجمه و پوست انسان، هر دو مانع آسیب رسیدن به ما می‌شوند. پوست به عنوان نوعی سد عمل می‌کند که به طور کامل اشعه را کاهش می‌دهد و از اندام‌های داخلی و بافت‌ها در برابر هرگونه اثرات مضر محافظت می‌کند. اگر قصد دارید بدون جمجمه و پوست خود از خانه بیرون بروید، ممکن است واقعاً در معرض خطر قرار بگیرید. این نظریه نیز مانند گزینه‌های بالایی بدون اثبات علمی است. اگر قرار است چیزی را قبول کنیم باید بتوان آن را از نظر علمی اثبات کرد.

آیا اینترنت 5G دلیل شیوع ویروس کرونا است؟


نظریه شماره ۴

اینترنت 5G پرندگان را می‌کشد

نه، 5G پرندگان را نمی‌کشد. هیچ پشتوانه علمی برای این نظریه توطئه وجود ندارد. همان طور که جو کیرشووینک، بیوفیزیست در موسسه فناوری کالیفرنیا، گفت: “انتشار امواج رادیویی بالاتر از ۱۰ مگاهرتز از آنتن‌های انتقال رادیویی (از جمله برج‌های تلفن همراه) به پرندگان آسیب نمی‌رساند.” در اکثر مواردی که مرگ و میر پرندگان مشاهده شده است، می‌توان دلیل را در مسائل طبیعی ردیابی کرد.

آیا اینترنت 5G دلیل شیوع ویروس کرونا است؟

برای مثال در اوایل شیوع ویروس کرونا، تعداد زیادی از پرندگان در رم ایتالیا با هم مردند. جمعیت ضد 5G به سرعت این مسئله را با اینترنت نسل پنجم مرتبط دانستند. اما متاسفانه باید به آن‌ها بگوییم که دلیل مرگ این دسته پرندگان طوفانی بود که درختی را به زمین انداخت و منجر به مرگ ناگوار آن‌ها شد.


مصاحبه با مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل مخابرات

خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان برای اطمینان حاصل کردن از اطلاعات بررسی شده درباره ارتباط اینترنت 5G و ویروس کرونا با محمدرضا بیدخام، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل مخابرات، مصاحبه کرده است. در مصاحبه انجام شده سوالات متعددی پرسیده شد که در ادامه خلاصه‌ای از آن را مطالعه می‌کنید.

آیا اینترنت 5G دلیل شیوع ویروس کرونا است؟

محمدرضا بیدخام در جواب به سوال خبرنگار ما درباره رابطه ویروس کرونا با اینترنت 5G گفت:

“اصلا چیزی در این زمینه اثبات نشده است. تا جایی که ما اطلاع داریم این دو مسئله نمی‌توانند به یکدیگر ارتباط داشته باشند. تشعشعات حال حاضر کاملا با استاندار‌ مطابقت داشته و حتی از مقدار استاندار جهانی نیز کمتر هستند. هیچ ارتباطی بین ارتعاشات با بیماری‌ها وجود ندارد. کلا امواج برای تبادل داده هستند و داده هر چیزی می‌تواند باشد.

تاکنون رابطه امواج 5G با کرونا اثبات نشده است و هیچ ارتباطی نیز با هم ندارند. تاکنون با توجه به بررسی‌هایی که از طریق وزارت بهداشت سازمان تنظیم مقررات انجام شده، در این خصوص هیچ مشکلی وجود نداشته است. همه این امواج استاندارد دارند و سازمان تنظیم مقررات همیشه در حال آزمایش کردن آن‌ها و تاثیرشان روی مردم است. همه تست‌ها استاندارد بوده و امواج زیر میزان خطرناک هستند، در نتیجه هیچ مشکلی وجود ندارد.”


چرا مردم از 5G می‌ترسند؟

جواب ساده است؛ مردم اغلب از چیز‌هایی که نمی‌شناسند می‌ترسند. با توجه به تازگی 5G، این ترس‌ها کاملاً طبیعی و اثبات شده است، اما با گذشت زمان، همه چیز از بین می‌رود. فراموش نکنید که نظریه‌های توطئه در مورد فناوری‌های بی‌سیم از زمان نسل اول فناوری بی‌سیم و همچنین Wi-Fi، بلوتوث و GPS وجود داشته است. به طور کلی نظریه‌های این چنینی غیرقابل اثبات هستند و تنها برای درگیر کردن ذهن عده‌ای از مردم مطرح می‌شوند. نظریه‌ها برای ورود به مرحله بعدی خود نیاز به دلیل علمی دارند.

آیا اینترنت 5G دلیل شیوع ویروس کرونا است؟

 

[ad_2]

Source link

Previous post چه نوع از کارکنان شما نیاز به منظور اجرای موفق یک رستوران ؟
پیوند کبد مینیاتوری انسان به موش‌ها Next post پیوند کبد مینیاتوری انسان به موش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.