[ad_1]

یکی از ویژگی های مهم پلی استیشن 5 که مورد توجه قرار گرفته است، انتقال بازی های ps4 به ps5 است. سوالی که پیش می آید اینست که کدام بازی های PS4 دارای ارتقای رایگان به PS5 هستند؟ در زیر، لیستی از تمام عناوین تأیید شده را جمع آوری کرده ایم که به شما امکان می دهد بدون پرداخت هزینه اضافی بازی کارکرده ps4 خود را به PS5 منتقل کنید. همه این عناوین به نوعی در کنسول نسل بعدی سونی به روز می شوند و به آنها امکان می دهد ظاهر و عملکرد بهتری داشته باشند یا شاید هر دو. 

آیا می توانید بازی های PS4 را در پلی استیشن 5 بازی کنید؟

سونی تایید کرده است که بازی های PS4 در PS5 قابل پخش خواهند بود، به این معنی که PlayStation 5 با PS4 سازگار است. این بدان معنی است که شما قادر خواهید بود بازی هایی را که از فروشگاه PlayStation در PS4 خریداری کرده اید بارگیری کرده و در PS5 بازی کنید. همچنین می توانید دیسک های فیزیکی PS4 را در PS5 وارد کرده و آنها را در کنسول نسل بعدی پخش کنید. البته نمی توانید از رسانه های فیزیکی در نسخه PS5 Digital Edition استفاده کنید زیرا دارای درایو دیسک نیست.

عناوین بازی های PS4 به PS5: همه بازی های دارای تاییدیه رایگان

در حال حاضر، سونی تا آنجا که می تواند بازی های PS4 را آزمایش می کند تا اطمینان حاصل کند که بر روی PS5 به درستی اجرا می شوند. به همین دلیل سونی تاکید کرده است که “اکثریت قریب به اتفاق” بازی های PS4 در هنگام راه اندازی سازگار با PS5 هستند و انتظار می رود با خرید پلی استیشن 5 بتوانید 99 درصد از بازی های PS4 را منتقل کنید.

در زیر لیستی کامل از بازی های PS4 آورده شده است که به شما امکان انتقال رایگان به PS5 را می دهد. همچنین می توانید مختصری از تفاوت بین نسخه ها و سایر اطلاعات مربوطه، مانند اینکه آیا این انتقال پیشرفت را ذخیره می کند، را ببینید.

ارتقای رایگان بازی های PS4 به PS5ارتقای رایگان بازی های PS4 به PS5ارتقای رایگان بازی های PS4 به PS5

شرایط ارتقای رایگان بازی های PS4 به PS5

بسته به چگونگی تصمیم ناشر برای حمایت از ابتکار عمل و نسخه ی بازی ها، انتقال نسخه های جدید PS4 و PS5 به صورت متفاوت انجام می شوند. به عنوان مثال، اگر یک نسخه دیجیتالی از Assassin’s Creed Valhalla در PS4 خریداری کنید، در آن صورت می توانید نسخه رایگان Assassin’s Creed Valhalla را به نسخه دیجیتالی Assassin’s Creed Valhalla ارتقا دهید. اگر یک نسخه فیزیکی از Assassin’s Creed Valhalla در PS4 دارید، باید هنگام نسخه استاندارد پلی استیشن 5 را خریداری کنید، زیرا برای بازی Assassin’s Creed Valhalla در PS5 باید از این نسخه استفاده کنید.

این به این معنی است که اگر نسخه فیزیکی هر یک از بازی های ذکر شده در بالا را خریداری کنید، در صورت خرید نسخه PS5 Digital Edition ، نمی توانید به نسخه بازی ps5 ارتقا پیدا کنید.

تفاوتPS5  و PS5 Digital Edition در چیست؟

دو تفاوت عمده بین نسخه PS5 Digital Edition و PS5 وجود دارد و این درایو دیسک Blu-ray 4K UHD و همچنین قیمت آن است. نسخه PS5 Digital Edition درایو دیسک ندارد و قیمت آن 399.99 دلار است، در حالی که PS5 نسخه استاندارد دارای قیمت 499.99 دلار است.

این بدان معنی است که تفاوت های زیبایی شناختی آشکاری بین دو دستگاه وجود دارد، زیرا نسخه دیجیتال PS5 به دلیل عدم وجود درایو دیسک، ظاهر کوچکتری دارد. همچنین به این معنی است که بازی های فیزیکی نمی توانند در نسخه Digital PS5 اجرا شوند.

لازم به یادآوری است که اگر می خواهید از نسخه رایگان PS4 به PS5 استفاده کنید ، باید از درایو دیسک PS5 برای انتقال بازی های فیزیکی PS4 به کنسول نسل بعدی استفاده کنید.

* رپورتاژ آگهی

[ad_2]

Source link

تیره‌ترین پیش‌بینی‌ها از فاجعه کرونا در آمریکا Previous post تیره‌ترین پیش‌بینی‌ها از فاجعه کرونا در آمریکا
کشور‌های غربی، القاعده و داعش را خلق کردند Next post کشور‌های غربی، القاعده و داعش را خلق کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *