اعتراض وزارت خارجه کره جنوبی به سفیر ایران

اعتراض وزارت خارجه کره جنوبی به سفیر ایران

[ad_1]

به گزارش شفاف، وزارت خارجه کره جنوبی امروز (سه‌شنبه) برای اعتراض به تصمیم تهران جهت شکایت از بلوکه شدن دارایی‌های ایران در بانک‌های کره جنوبی، با سفیر جمهوری اسلامی ایران تماس گرفت.

به نوشته خبرگزاری یونهاپ، «کیم این‌چول» سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی در نشست خبری گفت: «مقام مسئول، با سفیر [ایران]تماس گرفته و درباره اینگونه اظهارات نامناسب ابراز تاسف کرد».

بر این اساس، «کوه کیونگ‌سوک» سرپرست امور خاورمیانه و آفریقا در وزارت خارجه کره جنوبی در تماس با «سعید بادامچی شبستری» سفیر ایران در سئول، از اظهارات اخیر سخنگوی وزارت خارجه ایران مبنی بر احتمال شکایت از کره جنوبی به دیوان دادگستری بین‌المللی ابراز تاسف کرده است.

به نوشته یونهاپ، کیم در این باره توضیح داد: «طرف ایرانی نیز خواستار تفاهم و درک [کره جنوبی]شده و تاکید کرد این [اظهارات]موضع رسمی دولت ایران نیست».

این خبرگزاری اذعان کرد که دارایی ایران در دو بانک کره جنوبی مجموعا به ارزش ۷ میلیارد دلار از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ به بهانه تحریم‌های آمریکا بر واردات نفت ایران توسط سئول، بلوکه شده است.

«سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران چند روز پیش گفته بود بهانه کره جنوبی برای عدم پرداخت بدهی به ایران اصلا قابل قبول نیست و مطالبات قانونی تهران را از طریق مراجع قانونی بین‌المللی پیگیری خواهند کرد.

[ad_2]

Source link

Previous post آذربایجان – باکو هتل ها انداخته
Next post سست برگ چای و 5 ستاره رستوران – سود فرصت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *