افزایش نرخ بیکاری کشورهای آلمانی زبان

[ad_1]

به گزارش شفاف به نقل از بلومبرگ، تا پایان ماه می متوسط نرخ بیکاری در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا به ۳.۹ درصد رسید که در مقایسه با ماه ۰.۴ درصد افزایش یافته است تا بدین ترتیب بالاترین نرخ بیکاری آلمان از مارس ۲۰۱۷ تاکنون به ثبت برسد.

طی این مدت شمار افراد فاقد شغل آلمانی با سه درصد افزایش نسبت به ماه قبل یک دو میلیون و ۷۳۰ هزار نفر رسیده و جمعیت شاغلان نیز در آلمان در ماه می با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۴۲ میلیون و ۵۹۰ هزار نفر رسیده است. در مقایسه با می سال ۲۰۱۹، شمار بیکاران آلمانی ۱.۱ درصد بیشتر و شمار افراد شاغل۱.۳ درصد کمتر شده است.

نرخ بیکاری جوانان که بیانگر بیکاری جمعیت زیر ۲۵ سال است نیز با ۶۹ هزار نفر افزایش نسبت به ماه قبل به دو میلیون و ۹۴۳ درصد رسیده است. از زمان اتحاد آلمان شرقی و غربی نرخ بیکاری در این کشور عموماً کاهشی بوده است. نخستین آمار بازار کار پس از اتحاد دو آلمان در سال ۱۹۹۰ منتشر و نرخ بیکاری این کشور ۴.۹ درصد اعلام شد.

لازم به ذکر است که  متوسط نرخ بیکاری در آلمان طی بازه زمانی ۱۹۴۹ تا ۲۰۱۹معادل ۵.۵۴ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل ۱۹۵۰با ۱۱.۵ درصد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به مارس ۱۹۹۶ با ۰.۴ درصد بوده است.
از طرف دیگر نرخ بیکاری در دیگر کشور آلمانی زبان یعنی اتریش نیز به یکی از بالاترین سطوح چند سال اخیر خود رسیده است؛ به گونه ای که نرخ بیکاری در ماه ژوئن با ۳.۶ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱۰.۱  درصد رسید. این نرخ، بیشترین نرخ بیکاری ثبت شده اتریشدر قرن بیست و یکم محسوب می شود.

طی این مدت شمار افراد فاقد شغل در سن کار به ۴۱۴ و ۷۶۶ نفر رسیده است.

[ad_2]

Source link

Previous post اهمیت فضای داخلی در کسب و کار رستوران
مقایسه قدرت خرید خودرو در ایران و کشورهای مختلف Next post مقایسه قدرت خرید خودرو در ایران و کشورهای مختلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *