امیدواریم هرچه زودتر با همکاری شورای نگهبان اولویت اول کشور یعنی معیشت را پیگیری کنیم

امیدواریم هرچه زودتر با همکاری شورای نگهبان اولویت اول کشور یعنی معیشت را پیگیری کنیم

[ad_1]

به گزارش شفاف، محمّدباقر قالیباف، رئیس‌مجلس شورای اسلامی، پیش از ظهر امروز( چهارشنبه 21 خرداد) در حاشیه دیدار با اعضای شورای نگهبان گفت: قانون‌گذاری، فرآِیندی است که آغاز آن از مجلس و ادامه آن در شورای نگهبان و بعضاً در مجمع تشخیص مصلحت نظام پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: به خاطر اینکه بتوانیم در روند قانونگذاری، هم در بُعد زمان و هم هزینه‌هایی که برداشته می‌شود در قانون و هم در دقت و اثرگذاری، نیازمند همکاری نزدیک با شورای نگهبان هستیم. جلسه امروز که به دعوت شورای محترم و رئیس محترم آن، حضرت آیت‌الله جنتی انجام شد، اولین جلسه بود که به گفت‌وشنودی بسیار مفید گذشت.

قالیباف با بیان اینکه ان‌شاءالله بتوانیم با هم‌افزایی به وظایف خود عمل کنیم، تصریح کرد: مخصوصاً ‌سیاست‌های کلان قانون‌گذاری که مقام معظّم رهبری آن را در ۱۷ بند ابلاغ کرده‌اند و مسئولیت پیگیری آن هم به عهده مجلس است، با همکاری شورای نگهبان پیاده‌سازی کنیم. این قوانین هم برای مجلس و شورا و هم مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنای کار است. 

رئیس‌ مجلس ادامه داد: امیداریم با این هماهنگی، برخی قوانین ازجمله قانون انتخابات که قانون مهمی است و سیاست‌های کلان آن تصویب شده امّا بر روی زمین مانده است با سرعت و دقت پیگیری شود.

قالیباف افزود: امیدواریم پیگیری موضوع اقتصاد و معیشت مردم که اولویت اول ماست را هرچه زودتر شروع کنیم.

رئیس مجلس تصریح کرد: نیازمند این هستیم که با اولویت دادن به نظارت در قانون و بعد هم اگر قانون‌گذاری لازم است یا قوانینی که مانع هستند برداشته شوند، تا مشکلات اقتصادی کشور مرتفع شود. مخصوصاً‌ که امسال سال جهش تولید است و ان‌شاءالله با کمک دولت و مجلس این کار را انجام دهیم.

[ad_2]

Source link

Previous post رستوران طراحی داخلی – تعادل ناهار خوری و محیط
Next post چند نکته مهم برای رستوران خود را طراحی وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.