انتظار ما از حراست دانشگاه‌ها، مراقبت از خانواده آموزش عالی است

انتظار ما از حراست دانشگاه‌ها، مراقبت از خانواده آموزش عالی است

[ad_1]

به گزارش شفاف،  وزیر علوم در گردهمایی مجازی مدیران حراست دانشگاه‌ها، تاکید کرد: انتظار ما از حراست دانشگاه‌ها، مراقبت از خانواده آموزش عالی است و تک‌تک اعضا باید تحت پوشش حراست دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی قرار گیرند.

در این نشست مجازی که صبح امروز به صورت حضوری و ارتباط تصویری در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، غلامی با بیان اینکه در مجموع، نیم‌سال گذشته در بخش‌های مختلف آموزش عالی کشور و به ویژه در بخش آموزش به خوبی مدیریت شد، اظهار کرد: با شیوع بیماری کرونا، همه دانشگاه‌های جهان مانند دانشگاه‌های کشورمان غافلگیر شدند و مجبور شدند به سوی آموزش‌های مجازی روی آوردند که البته سرعت انتقال دانشگاه‌های کشورمان در این خصوص قابل توجه بود و در این راستا عملکرد موفقی داشتیم.

وزیر علوم با بیان اینکه با یک بیماری ناشناخته و عواقب اپیدمیولوژی آن روبه‌رو هستیم و دانشمندان زمان مشخصی برای اتمام دوره فراگیری این بیماری نمی‌توانند اعلام کنند، گفت: باید آمادگی کامل داشته باشیم تا این نیم‌سال تحصیلی را با ارائه آموزش‌های مجازی و بعضاً حضور دانشجویان در کلاس‌های درس به بهترین نحو برگزار کنیم و مجموعه مدیریت دانشگاه‌ها، اساتید، کارمندان و همراهی دانشجویان برای توفیق ارائه خدمات مطلوب در نیم‌سال فعلی ضروری است.

او تصریح کرد: در شرایط جدید و با توجه به تردد محدود در دانشگاه‌ها و فعالیت محدود کلاس‌های حضوری و خوابگاه‌های دانشجویی، همکاران حراست دانشگاه‌ها نیز باید به این شرایط جدید توجه داشته و با شناسایی مسائل جدید از قالب سنتی خارج شده و با رویکردی جدید برنامه‌ریزی کنند.

وزیر علوم با بیان اینکه فضای مجازی قبلاً به عنوان یک فضای رسانه‌ای برای تبادل ایده‌ها و افکار مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفت، اظهار کرد: هم اکنون فضای مجازی علاوه بر این، برای تبادل اطلاعات علمی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و طبعاً در این شرایط باید برنامه‌های حفاظتی و حراستی جدیدی در این خصوص در نظر داشته باشیم.

غلامی با بیان اینکه حراست دانشگاه فقط باید از دانشگاه حراست کند، یادآور شد: اگر تفکر و نگاهی غیر از این بر حراست حاکم باشد، ممکن است زحمات این عزیزان را کم اثر کرده و یا اینکه در مسیر‌های نادرست انرژی‌های مدیران حراست تلف شود.

او در خصوص حراست اجتماعی گفت: از حراست دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی انتظار می‌رود متصل به جامعه، صنعت، اشتغال و تولید ثروت از علم حرکت کنند که البته این ارتباط گسترده نیاز به برنامه مدیریتی منطبق با این افراد دارد و لازمه آن، خروج حراست‌ها از قالب سنتی و فعالیت منطبق با حراست اجتماعی و فعالیت منطبق با حراست اجتماعی به مفهوم همگرایی و تعامل با سایر بخش‌ها و نقش آفرینی موثر است.

وزیر علوم با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان محل رفت و آمد صاحبان مختلف ایده و نوآوری است، گفت: در این محیط‌ها، طبعاً ظرافت برخورد و عملکرد حراست‌ها در آمد و رفت افراد با توجه به نقش و ماهیت این مراکز فناوری متفاوت خواهد بود.

او با بیان اینکه مسئولان حراست‌های دانشگاه‌ها باید بدانند که حراست نهاد دانشگاه هستند و فقط باید در همین حیطه و چارچوب فعالیت کنند، گفت: آموزش در حراست یک اصل کلی است و به افراد جدیدی که وارد سیستم حراست می‌شوند باید ضوابط و مقررات و همچنین تجربیات مثبت به خوبی آموزش داده شود.

غلامی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به نیرو‌های حراست فیزیکی و تعامل مناسب با سازمان‌های خارج از دانشگاه در قالب قوانین و مقررات، اظهار کرد: برگزاری این نشست‌ها از جهت تبادل تجربیات و دیدگاه‌ها بسیار مناسب است و به همفکری‌ها و تبادل اطلاعات کمک می‌کند و مناسب است که به صورت مستمر برگزار شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

آزمایشات واکسن کرونای دانشگاه "آکسفورد" از سر گرفته شد Previous post آزمایشات واکسن کرونای دانشگاه “آکسفورد” از سر گرفته شد
شباهت دردسرساز علائم بالینی کووید-۱۹ آنفلوآنزا و سرماخوردگی Next post شباهت دردسرساز علائم بالینی کووید-۱۹ آنفلوآنزا و سرماخوردگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *