بازی عربستان و امارات با کارت داعش در یمن/ مؤثرترین گزینه ملت یمن در برابر جنگ‌افروزان

بازی عربستان و امارات با کارت داعش در یمن/ مؤثرترین گزینه ملت یمن در برابر جنگ‌افروزان

[ad_1]

به گزارش شفاف، عبدالکریم الحوثی در گفتگو با روزنامه «26 سپتامبر» گفت وزارت کشور و دستگاههای امنیتی توانستند به‌لطف خداوند پیشرفتها و موفقیتهای چشمگیری در تثبیت امنیت و آرامش کسب کنند و تعداد زیادی عملیات جنایتکارانه را خنثی و هسته‌های وابسته به جنگ‌افروزان را متلاشی کنند.

وی از طرح فراگیری خبر داد که مسئولان وزارت کشور برای بهبود و توسعه عملکرد مؤسسات تابعه اجرا می‌کنند و دوره آتی شاهد توسعه فعالیت امنیتی خواهد بود.

الحوثی افزود وزارت کشور مأموریت اجرای مفاد چشم‌انداز ملی ویژه دولت‌سازی را به‌عهده دارد و کمیته‌ای ویژه در این زمینه با مأموریت مشخص کردن کلیات طرح برای اجرا و پیگیری تشکیل شده است.

وزیر کشور دولت نجات ملی یمن در صنعاء تأکید کرد: وزارت کشور یمن گام بزرگی در اجرای طرح ادغام کمیته‌های مردمی در دستگاههای امنیتی بر اساس دستورات رهبری انقلاب (عبدالملک الحوثی) و رئیس شورای سیاسی عالی (مهدی المشاط) برداشته است و ما درصدد به سرانجام رساندن و تکمیل این طرح هستیم.

الحوثی اظهار داشت وضعیت امنیتی در مناطق اشغالی از هم گسسته شده است به‌ویژه با توجه به اینکه جرم و جنایت در اشکال مختلف آن در این مناطق گسترش یافته است و این مسئله البته تأثیر منفی بر وضعیت امنیتی کل کشور خواهد گذاشت.

وزیر کشور یمن افزود سرازیر شدن آوارگان آفریقایی طرح هدفمند و برنامه‌ریزی‌شده کشورهای جنگ‌افروز (عربستان و یمن) است تا از این اهرم فشار برای برهم زدن آرامش عمومی استفاده کنند.

وی اضافه کرد: وزارت کشور با مهاجران غیرقانونی بر اساس قوانین جاری و توافقات بین‌المللی عمل می‌کند و هزاران نفر از این افراد تاکنون اخراج شده‌اند و افراد دیگری که عربستان برای وارد کردن آنها به کشورمان پس از استفاده از آنها در صفوف نظامیانش تلاش کرده بود، بازداشت شدند.

سرلشگر الحوثی همچنین از نقش دستگاههای امنیتی و دستگاه پلیس در تقویت امنیت و آرامش عمومی تقدیر کرد و از برنامه‌ای در سایه امکانات موجود و در راستای منافع عمومی برای بازسازی آنچه متجاوزان در بخش امنیتی تخریب کرده بودند، خبر داد.

از سوی دیگر محمد عبدالسلام رئیس هیئت ملی یمن و سخنگوی انصارالله با بیان اینکه کشورهای متجاوز و جنگ‌افروز و سازمان ملل تعامل مثبتی با هیچ طرح صلح ندارند، تأکید کرد: آنها خواهان صلح عادلانه نیستند بلکه به‌دنبال تسلیم ما هستند.

وی افزود: ابتکارعمل‌هایی که ما ارائه کردیم، تمایل ما برای تشویق طرفها از جمله کشورهای متجاوز را برای رسیدن به صلح جدی ثابت می‌کند.

عبدالسلام ابراز کرد: هیئت ملی یمن به تماس با همه طرفها حتی کشورهای متجاوز و از جمله آمریکا و انگلیس ادامه می‌دهد، البته ما نه در چارچوب دنباله‌روی و اطاعت و پذیرش دیکته‌ها بلکه به‌عنوان طرفی که نماینده ملت یمن هستیم، با آنها می‌نشینیم.

سخنگوی جنبش انصارالله تأکید کرد ملت یمن همچنان در برابر متجاوزان سعودی آمریکایی و مزدورانشان ایستادگی و مقاومت می‌کنند و گذشت شش سال از جنگ برای ملت یمن ثابت کرد که تنها گزینه و مفیدترین گزینه، مقابله با متجاوزان است.

عبدالسلام تصریح کرد ارتش و کمیته‌های مردمی دستاوردی تاریخی برای ملت بزرگ یمن محقق کردند که زیباترین حماسه‌ها و جانفشانی‌ها و فداکاری‌ها را رقم زدند. ملت یمن، جنگ و محاصره را فرصتی برای پایه‌ریزی توانمندی‌های نظامی قدرتمندی قرارداد که از امنیت وطن و ثبات آن حمایت می‌کند.

وی تصریح کرد نظام سعودی هیچ حقی ندارد در مسائل سیاسی یمن و تغییر دولتها و رهبران سیاسی دخالت کند.
عبدالسلام خاطرنشان کرد توافق ریاض بیانگر شکست آشکار نظام سعودی در اداره نزاع میان هم‌پیمانانش بود.

سخنگوی جنبش انصارالله با تمجید از نقش و مواضع دولت عمان گفت سلطان‌نشین عمان الگویی از یک کشور همسایه است که هیچ طرح زیان‌بخشی علیه ملت یمن ندارد.

وی در پایان گفت درآمدهای بنادر، نفت و گاز در مناطق تحت سیطره اشغالگران به جیب‌های فاسدان می‌رود یا کشورهای متجاوز آن را غارت می‌کنند.

[ad_2]

Source link

هفته پایانی لیگ برتر انگلیس/ منچستریونایتد و چلسی راهی لیگ قهرمانان شدند/ بورنموث و واتفورد سقوط کردند Previous post هفته پایانی لیگ برتر انگلیس/ منچستریونایتد و چلسی راهی لیگ قهرمانان شدند/ بورنموث و واتفورد سقوط کردند
چگونه نسخه آزمایشی iOS 14 یا iPadOS 14 را روی آیفون یا آیپد خود نصب کنیم؟ Next post چگونه نسخه آزمایشی iOS 14 یا iPadOS 14 را روی آیفون یا آیپد خود نصب کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *