باز شدن پای مرد غریبه به پرونده مادر کودک‌آزار!

[ad_1]

به گزارش شفاف، سرهنگ جواد جهانشیری درباره جزئیات بازداشت زنی که اقدام به کودک‌آزاری و انتشار تصاویر آن در اینستاگرام کرده بود، اظهار کرد: با رصد و پایش فضای سایبری و باتوجه به حجم بالای گزارشات مردمی واصله به سایت رسمی پلیس فتا مبنی بر پیگیری زودهنگام و برخورد با مسبب ایجاد تصاویر دلخراش و فیلمهای کوتاه از کودک‌آزاری مادر جوان نسبت به فرزند خردسالش در اینستاگرام، رسیدگی به این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان سایبری قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی افزود: کارشناسان پلیس فتا استان خراسان رضوی با بررسی موضوع و تحقیقات فنی موفق به شناسایی عامل کودک‌آزاری در فضای سایبر شدند و پس از شناسایی متهم و هماهنگی با مراجع قضائی، وی را به همراه ادله دیجیتالی مربوطه به پلیس فتا انتقال دادند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در تحقیقات صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس، متهم که خانمی جوان بود درباره علت و انگیزه ارتکاب جرم کودک‌آزاری مدعی شد که تحت تأثیر و فشار روانی توسط فردی که با وی در فضای سایبر آشنا شده قرار گرفته و این فرد غریبه از وی خواسته با ارسال تصاویری از فرزند خردسالش، او را در جمع‌آوری دنبال‌کننده در فضای مجازی همراهی کند تا از این طریق بتوانند آمار بازدیدکنندگان و دنبال‌شوندگان را در شبکه اجتماعی اینستاگرام افزایش دهند.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات نهایی کارشناسان و ادله دیجیتالی مکشوفه از وی، دلالت بر صحت گفته‌های متهم دستگیر شده بود که در نهایت با دستور قضائی، حکم بازداشت زن جوان برای بررسی سلامت روانی و پزشکی وی صادر شد.

این مقام مسئول با اشاره به ماده 746 قانون رسیدگی به جرایم رایانه‌ای خاطرنشان کرد:‌ احصاء و رؤیت انتشار هرگونه کلیپ در فضای مجازی با عناوین کودک‌آزاری، همسرآزاری، دگرآزاری، حیوان‌آزاری و سایر موارد که سبب تشویش اذهان عمومی و جریحه‌دار شدن افکار عمومی شود مشمول قانون رسیدگی به جرایم رایانه‌ای شده و با مجرم برخورد قانونی مناسب صورت می‌گیرد البته شایان ذکر است بازنشر فیلم و تصاویر منتشر شده نیز مشمول پیگرد قانونی خواهد بود.

جهانشیری با اعلام مساعد بودن اوضاع بالینی کودک آسیب‌دیده تصریح کرد: برابر تعاملات برون‌سازمانی، نتایج بررسی‌ها و یافته‌های فنی و انتظامی این پلیس به منظور اقدامات لازم و قانونی، در اختیار سایر نهادها و سازمانهای ذی‌ربط نظیر سازمان بهزیستی قرار گرفته است.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی با تأکید بر نظارت مستمر والدین بر فعالیتهای مجازی و وب‌گردی فرزندان خود، به هموطنان توصیه کرد: برای حفظ کیان خانواده و اصالت فرهنگ ایرانی ـ اسلامی، فضای سایبری را با اهمیت تلقی کنند و از هرگونه انتشار مطلب یا تصاویری که با فرهنگ ایرانی ـ اسلامی سنخیت داشته پرهیز و نسبت به ارتقاء دانش و آگاهی خود از آسیبها و تهدیدات سایبری مخصوصاً شبکه‌های اجتماعی تلاش کنند.

این مقام انتظامی از کاربران فضای مجازی خواست درصورت مشاهده موارد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی ثبت کنند.

[ad_2]

Source link

آیا هک آیفون امکان‌پذیر است؟ Previous post آیا هک آیفون امکان‌پذیر است؟
Next post راهکارهایی برای رفع تلخی دهان در صبح‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.