بیشترین و کمترین میزان مرگ و میر کرونا در کدام استان‌های کشور است؟

بیشترین و کمترین میزان مرگ و میر کرونا در کدام استان‌های کشور است؟

[ad_1]

به گزارش شفاف، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشورمان همچنان دارای روند صعودی است، اظهار کرد: هم‌اکنون استان‌ سیستان و بلوچستان در وضعیت زرد و استان‌های گلستان، هرمزگان و فارس در وضعیت هشدار و مابقی ۲۷ استان کشور در وضعیت قرمز بیماری  قرار دارند.

۲۱۵ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تعداد شهرستان‌های قرمز در کشور اظهار کرد: طی یک هفته‌ گذشته شاهد افزایش تعداد شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز از ۱۸۷ شهرستان به ۲۱۵ شهرستان بوده ایم. 

لاری به استان های رکورددار موارد بستری کرونا اشاره کرد و گفت:  بیشترین میزان بروز موارد بستری مثبت در هفته چهارم مهرماه به ترتیب در استان‌های قم، کردستان، یزد، لرستان، ایلام، سمنان و خراسان جنوبی گزارش شده است. میزان بروز در این استان‌ها دارای اختلاف قابل توجه با میزان متوسط کشوری بوده و از این بین وضعیت استان‌های قم و لرستان با بیشترین میزان اختلاف بسیار نگران کننده است همچنین کمترین میزان بروز موارد بستری در هفته چهارم مهرماه به ترتیب در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و گلستان گزارش شده است.

استان های رکوددار فوتی کرونا در کشور 

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به میانگین مرگ و میر  و استان های رکوددار فوتی کرونا در کشور گفت: میانگین موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در هفته چهارم مهرماه به میزان حدود ۲۳.۵ نفر در هر یک میلیون نفر جمعیت است و شاهد افزایش میانگین مرگ و میر ناشی از بیماری به میزان حدود ۳ نفر در هر یک میلیون نفر جمعیت نسبت به هفته ماقبل هستیم.

لاری ادامه داد: بیشترین میزان بروز موارد مرگ و میر در هفته چهارم مهر در استان‌های قم، مرکزی، ایلام، آذربایجان غربی، البرز و آدربایجان شرقی گزارش شده است. میزان بروز موارد مرگ و میر در این استان‌ها با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میزان متوسط کشوری است و از این میان استان‌های قم، مرکزی و ایلام دارای بیشترین میزان اختلاف با عدد میانگین مرگ و میر کشوری هستند همچنین کمترین میزان بروز مرگ و میر ناشی از کرونا در هفته چهارم مهرماه به ترتیب در استان‌های گلستان، گیلان و مازندران بوده است.

میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی در کشور حدود ۵۴ درصد است

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشک ادامه داد: بر اساس آخرین بررسی‌های صورت گرفته میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی در کشور حدود ۵۴ درصد است که بیشترین میزان صدور اخطار و معرفی به مراجع قضایی به علت سهل‌انگاری در رعایت شیوه نامه های بهداشتی در هفته گذشته مربوط به نانوایی‌هاست همچنین بیشترین میزان استفاده از ماسک در مدارس و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و کمترین میزان استفاده در پاساژها گزارش شده است.

لاری گفت: همکاری مردم با کادر درمان شرط اساسی موفقیت و شکست بیماری است. با رعایت جدی تر نکات بهداشتی و استفاده از ماسک امیدواریم شاهد توقف شیوع بیماری باشیم.[ad_2]

Source link

تصاویر: پنج قلوهای مشهدی در آستانه پنج سالگی Previous post تصاویر: پنج قلوهای مشهدی در آستانه پنج سالگی
بزرگترین نقص مدیریت کرونا در کشور از زبان وزیر بهداشت Next post بزرگترین نقص مدیریت کرونا در کشور از زبان وزیر بهداشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *