بی خبری ۵۰ درصد مبتلایان کرونا از بیماری‌شان

بی خبری ۵۰ درصد مبتلایان کرونا از بیماری‌شان

[ad_1]

به گزارش شفاف، نیمی از مبتلایان به کرونا بعد از ورورد ویروس به  بدنشان هیچ علایمی پیدا از خود نشان نمی‌دهند و به بیان دیگر ۵۰ درصد مبتلایان در حالت بی خبری هستند.

قسمت عمده‌ای از جامعه به خصوص افراد جوان و کودکان می‌توانند کاملا بدون علامت باشند  همچنین این افراد می‌توانند به شدت دیگران را مبتلا کنند در واقع  بی علامتی به معنی آلوده نبودن نیست اما حدود ۴۵ درصد افرادی که ویروس داخل بدن آنها نفوذ می‌کند علامت خفیف و متوسط داشته و نیازی به بستری شدن ندارند.

اوایل بیماری علائم خفیف است که شامل بدن درد خفیف، علائم گوارشی خفیف، سردرد خفیف، حالت تهوع و اسهال می‌شود که جز گروه پر خطر نیستند.

بخش عمده بیماران با این علائم بهبود پیدا می‌کنند، اما اگر علایم تشدید شد یعنی دچار سردرد شدید، بی اشتهایی شدید، ضعف و بی حالی  و نهایتا علائم تنفسی و صرفه خشک شدند حتما به پزشک مراجعه کنند.

گاهی پزشکان برای کاهش اضطراب بیماران مراجعه کننده به آنان می‌گویند که به سرماخوردگی یا آنفولانزا مبتلا شدید به همین دلیل اگر علائم شدید شد به همان پزشک مراجعه کنید تا با بررسی شما تصمیم جدیدی را اتخاذ کند.

افراد مسن و تحت درمان شیمی درمانی بهتر است فعالیت فیزیکی را کم کنند و استراحت کافی داشته باشند. مصرف مایعات، میوه و سبزیجات تازه و غذای خوب به آن‌ها کمک می‌کند تا مقاومت بدنشان در برابر بیماری افزایش یابد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

Previous post انتخاب خوب رستوران هندی
Next post بهترین مواد غذایی هند در لانگ آیلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *