تدارک ترامپ برای مهمانی ۴۰۰ نفری در شب انتخابات

تدارک ترامپ برای مهمانی ۴۰۰ نفری در شب انتخابات

[ad_1]

به گزارش شفاف، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا از طرح دونالد ترامپ برای برگزاری جشن شب انتخابات با دعوت از ۴۰۰ مهمان به کاخ سفید خبر داده است.

 ترامپ قصد دارد در شب برگزاری انتخابات (سه‌شنبه شب) یک مهمانی بزرگ با حضور ۴۰۰ نفر در کاخ سفید ترتیب دهد.

این مهمانی نخست قرار بود در هتل بین‌المللی ترامپ چند صدمتر دورتر از کاخ سفید برگزار شود، اما به دلیل محدودیت‌های اعمال شده برای برگزاری تجمعات بیش از ۵۰ نفر در شهر واشنگتن دی‌سی به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، قرار شده مهمانی شب انتخابات ترامپ در تالار شرقی کاخ سفید برگزار شود.

تدارک ترامپ برای مهمانی شبانه کاخ سفید در شب انتخابات

کنترل این بخش از ساختمان مقر دولت فدرال آمریکا با دفتر بانوی اول آمریکاست.

از سوی دیگر در شرایطی که ترامپ در غالب نظرسنحی‌های ملی از رقیب دموکرات خود عقب است و احتمال زیادی وجود دارد که در انتخابات شکست بخورد، زمزمه اعلام زودهنگام پیروزی در شب انتخابات و پس از اعلام نخستین نتایج اولیه انتخابات، از سوی ستاد انتخاباتی ترامپ در رسانه‌ها مطرح شده است.

ترامپ خود سیگنال‌های متناقضی درباره اعلام پیروزی در شب انتخابات و برگزاری جشن پیروزی در کاخ سفید با حضور مهمانان دعوت شده، ارسال کرده است.

بر اساس این گزارش، ترامپ قصد دارد در صورتی که نتایج اولیه حاکی از پیشتازی او در رقابت انتخاباتی باشد، اعلام پیروزی کند و جشن خود را در کاخ سفید برگزار کند.

ستاد بایدن نسبت به این احتمال واکنش نشان داده و جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ دیروز در سخنانی تاکید کرده اجازه دزدیدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری را به رقیبش نخواهد داد.

شبکه اجتماعی توییتر هم اخیرا اعلام کرده اجازه نخواهد داد ترامپ یا بایدن در روز انتخابات پیروزی تایید نشده را اعلام کنند. در قانون جدیدی که در وبلاگ شبکه توییتر منتشر شده آمده است: “افراد در توییتر، از جمله نامزد‌های انتخاباتی، نباید پیش از اعلام رسمی برنده شدن، ادعای پیروزی در انتخابات را داشته باشند. “

تنش سیاسی و اجتماعی در ایالات متحده آمریکا همزمان با نزدیک شدن به روز انتخابات به شدت بالا گرفته و نزدیک به ۱۰۰ میلیون نفر تاکنون در انتخابات زودهنگام رای خود را ثبت کرده‌اند که این میزان رکوردی بی‌سابقه در تاریخ انتخابات آمریکا محسوب می‌شود.

از سوی دیگر تنش‌ها در بین هواداران دو اردوگاه اصلی سیاسی آمریکا بالا گرفته و درگیری‌هایی در برخی ایالت‌ها بین حامیان ترامپ و بایدن رخ داده است.

در ایالت تگزاس گروهی از حامیان ترامپ که سوار بر خودرو‌های خود بودند جلوی حرکت اتوبوس ستاد بایدن را گرفته‌اند و با دخالت پلیس مجبور به ترک محل شده‌اند. پلیس فدرال آمریکا گفته درباره این حادثه تحقیق خواهد کرد.

ترامپ، اما در صفحه توییتر خود با انتشار فیلمی از این اقدام هوادارانش آن‌ها را تشویق کرده و اقدام آن‌ها را ستوده است.

تدارک ترامپ برای مهمانی شبانه کاخ سفید در شب انتخابات

ایالت تگزاس که دومین ایالت بزرگ و پرجمعیت آمریکا با ۳۸ رای الکتورال است، طی ۴ دهه گذشته همواره یکی از سنگر‌های مهم حزب جمهوریخواه آمریکا بوده است، اما به دلیل تغییر ترکیب جمعیتی طی سال‌های گذشته و سیاست‌های ضدمهاجرتی ترامپ که لاتین تباران این ایالت را آزرده کرده و فضای قطبی شده در اثر اعتراضات ضدنژادپرستی، این ایالت جنوبی آمریکا در انتخابات امسال فضای متفاوتی یافته و رای دهندگان جوان، اقلیت و لاتین تبار در این دوره از انتخابات مشارکت گسترده‌ای در انتخابات داشته‌اند؛ مشارکتی که حتی فرماندار جمهوریخواه این ایالت و حزب جمهوریخواه را نگران از دست دادن احتمالی آرای الکتورال این ایالت کرده است.

به گفته فعالان حزب دموکرات در تگزاس، با وجود همه موانعی که “گرگ آبوت” فرماندار جمهوریخواه ایالت تگزاس برای رای دادن شهروندان در مناطقی که ترکیب رای دهندگان متمایل به حزب دموکرات است، وضع کرده و برای مثال برای شهرستان “هریس” با بیش از ۱۷۰۰ مایل مربع تنها یک شعبه اخذ رای زودهنگام اختصاص داده، اما شهرداری‌های این مناطق با بکار بستن ابتکاراتی از جمله ۲۴ ساعته کردن فرایند رای گیری، این محدودیت‌ها را دور زده و تلاش کردند آرای حامیان بایدن را در ایالت تگزاس به صندوق‌ها بریزند.

دیروز شکایت گروهی از وکلای جزب جمهوریخواه به دادگاه عالی ایالت تگزاس مبنی بر ابطال ۱۲۷ رای پُستی در این ایالت به بهانه غیرقانونی بودن این شیوه رای‌گیری، از سوی دادگاه رد شد.

[ad_2]

Source link

ترامپ رسما تحریم‌ها علیه سودان را تمدید کرد/ پامپئو درصدد دلجویی از خارطوم برآمد Previous post ترامپ رسما تحریم‌ها علیه سودان را تمدید کرد/ پامپئو درصدد دلجویی از خارطوم برآمد
سایت ویکی وحدت رونمایی شد Next post سایت ویکی وحدت رونمایی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *