ترامپ به عقب‌نشینی نظامی از عراق و سوریه تمایل دارد

ترامپ به عقب‌نشینی نظامی از عراق و سوریه تمایل دارد

[ad_1]

به گزارش شفاف، «گابریل سوما» مشاور رئیس جمهور آمریکا در امور خاورمیانه، در گفت‌وگو با یک پایگاه خبری عراقی، درباره گفت‌وگوی جاری میان بغداد و واشنگتن، توضیحاتی ارائه کرد.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد: گفت‌وگوی جاری میان ایالات متحده آمریکا و دولت عراق در سطح عالی‌رتبه نیست و به نمایندگانی از سوی دو دولت منحصر می‌شود. این گفت‌وگو زمان زیادی ـ بالغ بر چند ماه ـ خواهد برد تا طی آن چندین پرونده را بررسی شود.

سوما تصریح کرد: دو دولت آمریکا و عراق تمایل دارند که نیروهای آمریکایی از عراق عقب‌نشینی کنند اما آنها برنامه زمان‌بندی شده‌ای برای آن تدوین نکرده‌اند. ضمن اینکه رئیس جمهور آمریکا به عقب‌نشینی نظامی از عراق و سوریه تمایل دارد.

گفت‌وگوهای راهبردی بین بغداد و واشنگتن از  پنج‌شنبه (۱۱ ژوئن)، به صورت ویدیو کنفرانس آغاز شد و قرار است روابط دو جانبه و آینده این روابط بین عراق و آمریکا ترسیم شود.

«هشام داوود» مشاور نخست‌وزیر عراق، در نخستین روز آغاز این گفت‌وگوها گفت که گفت‌وگو با ایالت متحده آمریکا بر اساس نظر مرجعیت دینی و پارلمان و منفعت عراق خواهد بود و انتظار می‌رود که شخص «مصطفی الکاظمی» نیز در ادامه این گفت‌وگوها در آینده نزدیک مشارکت داشته باشد.

یکی از مهمترین خواسته‌های عراق، خروج نیروهای خارجی به ویژه نظامیان آمریکا از عراق است که برآوردها حکایت از آن دارد که بین شش الی نه هزار نیروی آمریکایی در عراق حضور دارند.

موضوع اخراج نیروهای آمریکا از عراق بعد از آن جدی و تبدیل به خواسته پارلمان این کشور شد که ارتش آمریکا، شماری از نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق را در غرب این کشور هدف قرار داد و بعد از آن در اقدامی جنایتکارانه، شهید سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به همراه «ابومهدی المهندس»، معاون رئیس سازمان الحشد الشعبی و نیروهای مرتبط به این سازمان را در تاریخ ۱۳ دی ماه گذشته به شهادت رساند.

[ad_2]

Source link

Previous post چیدن بهترین رستوران برای هر وضعیت
اروپا تاکنون نتوانسته‌ در برابر آمریکا سیاست مستقلی را دنبال کند Next post اروپا تاکنون نتوانسته‌ در برابر آمریکا سیاست مستقلی را دنبال کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.