ترامپ رسما تحریم‌ها علیه سودان را تمدید کرد/ پامپئو درصدد دلجویی از خارطوم برآمد

ترامپ رسما تحریم‌ها علیه سودان را تمدید کرد/ پامپئو درصدد دلجویی از خارطوم برآمد

[ad_1]

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای گفت: به رغم تحولات مثبت اخیر بحرانی که اقدامات و سیاست‌های دولت سودان ایجاد کرده و سبب اعلام وضعیت اضطراری و تمدید این وضعیت اضطراری شده، حل نشده است.

وی بیان کرد، سیاست‌های دولت سودان “همچنان یک تهدید غیرعادی و فوق‌العاده را متوجه امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا می‌کند”.

او گفت: من بنا بر این ضروری است وضعیت اضطراری ملی اعلام شده بر طبق فرمان اجرایی ۱۳۰۶۷، که بر مبنای دستور اجرایی ۱۳۴۰۰ گسترش یافت، در ارتباط با سودان ادامه یابد.

بلافاصله مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا درباره این تصمیم اظهار نظر کرد و گفت، در تقدیر گام‌هایی که دولت سودان به سمت صلح در مناطق درگیری برداشته آمریکا متعهد به تلاش با دولت این کشور و شرکای بین‌المللی برای تعیین شروطی است که به لغو تحریم‌های مربوط به نزاع دارفور در اسرع وقت خواهد بود.

پامپئو افزود: ما عملا رایزنی‌ها در سازمان ملل را شروع کردیم تا به این هدف برسیم.

وزیر خارجه آمریکا گفت، تصمیم تمدید تحریم‌ها هرگز تاثیر منفی بر روابطی که شاهد بهبود است،‌ نخواهد داشت. این گام به هیچ وجه تاثیری بر روند حذف نام سودان از لیست کشورهای حامی تروریسم نخواهد گذاشت.

او ادامه داد: ما تحولات مثبت مهم را که دولت انتقالی در احیای حقوق بشر ایجاد کرده، درک می‌کنیم و قدردان تلاش‌هایش برای تحقق صلح در دارفور و مناطق درگیری دیگر در سودان هستیم.

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: واشنگتن به ایجاد شراکت استراتژیک با سودان پایبند است.

[ad_2]

Source link

هشدار جدی مقام ارشد ارتش به طرفین جنگ قره باغ Previous post هشدار جدی مقام ارشد ارتش به طرفین جنگ قره باغ
تدارک ترامپ برای مهمانی ۴۰۰ نفری در شب انتخابات Next post تدارک ترامپ برای مهمانی ۴۰۰ نفری در شب انتخابات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.