ترکیه پیشنهاد کمک رژیم صهیونیستی را رد کرد

[ad_1]

به گزارش شفاف، به نقل از القدس العربی، بنا به نوشته یک رسانه صهیونیست، ترکیه پیشنهاد کمک به زلزله زدگان از سوی رژیم صهیونیستی را نپذیرفت.

روزنامه یدیعوت آحارونوت روز شنبه در گزارشی اعلام کرد وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به نیرو‌های تحت فرمان خود در ارتش دستور آماده باش برای ارائه کمک‌های فوری را صادر کرد. همچنین وابسته نظامی رژیم صهیونیستی مستقر در ترکیه آمادگی این رژیم برای ارائه کمک‌های اضطراری را به مقامات ترکیه ابلاغ کرد، اما مقامات آنکارا از پذیرش پیشنهاد کمک آن‌ها امتناع کردند.

بنا به نوشته این روزنامه صهیونیست، ترکیه به رژیم صهیونیستی و کشور‌هایی که پیشنهاد کمک به زلزله زدگان ترکیه را ارائه دادند، اعلام کرد نیرو‌های داخلی مسئولیت امدادرسانی به مردم را عهده دار هستند.

مرکز حوادث غیرمترقبه ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد شمار تلفات زمین لرزه‌ مهیبی که روز جمعه شهر ازمیر را لرزاند به ۴۳ نفر رسید و ۸۹۶ نفر نیز زخمی شدند. عملیات امداد و نجات برای پیدا کردن بازماندگان احتمالی زلزله ترکیه همچنان ادامه دارد.

زمین‌لرزه روز جمعه ترکیه که بزرگی آن شش و هفت دهم ریشتر بود، سواحل دریای اژه ترکیه و شمال جزیره ساموس یونان را لرزاند. در شهر‌های استانبول و آتن نیز این زلزله احساس شد.

[ad_2]

Source link

ادعای شریعتی: دولت ارز کافی در اختیار دارد Previous post دولت ارز کافی در اختیار دارد
واکنش رونالدو به پیام جنجالی‌اش درباره PCR Next post واکنش رونالدو به پیام جنجالی‌اش درباره PCR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.