تصمیم حزب‌الله لبنان درباره برگزاری مراسم عاشورا

تصمیم حزب‌الله لبنان درباره برگزاری مراسم عاشورا

[ad_1]

به گزارش شفاف، براساس گزارش سایت العهد لبنان، این دو گروه شیعه لبنانی بیانیه خود را با این حدیث از رسول اکرم (ص) شروع کردند که “إن الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة”.

در این بیانیه آمده است: امسال ماه محرم همانند هر سال حامل معانی، ارزش‌های دینی و انسانی است که پایه‌های آن در سبط رسول اکرم سید الشهدا امام حسین (ع) ریشه دارند تا سالروز واقعه کربلا با تمام فجایع، قهرمانی‌ها، غم‌ها و آلامش در یاد‌ها زنده بماند؛ واقعه‌ای که نمونه والای فداکاری را به منظور رهایی انسان ارائه می‌کند. جاودانه نگه داشتن مراسم عاشورا مهمترین اتفاق تاریخی است که رسول اکرم (ص) و اهل بیت ائمه اطهار (ع) به آن توصیه کرده‌اند.

در این بیانیه عنوان شده است: امسال براساس توصیه‌ها و تاکیدات مراجع دینی برگزاری مراسم عاشورا باید با رعایت اصول بهداشتی و پایبندی به این اصول از سوی محبان و عاشقان امام حسین (ع) باشد، زیرا پاندمی کرونا که کل جهان را دربرگرفته همچنان سیر صعودی داشته و اخیرا در لبنان شیوع خطرناکی پیدا کرده به طوری که تهدیدی جدی برای سلامت و بهداشت افراد و جامعه است. رهبری حزب‌الله لبنان و امل مساله را بررسی کرده و قرار شد بزرگداشت مراسم عاشورایی طبق اصول مناسب باشد که در ذیل می‌آیند:

۱ـ تمرکز بر برگزاری مراسم عاشورایی در منازل به واسطه مشارکت از طریق مراسم‌های عاشورایی که از رسانه و تلویزیون شبانه روز پخش می‌شوند.

۲ـ نهایت استفاده از علما، مبلغان و خطبای منابر حسینی از طریق شبکه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی با هدف انتقال پیام کربلا و مجالس حسینی.

۳- مشارکت و احیای مراسم از طریق به نمایش گذاشتن نماد‌های سیاه و حزن و دیگر نمونه‌های مشابه.

۴ـ محدود کردن فعالیت‌های عزاداری بدون برگزاری نشست‌ها، مجالس عمومی و دسته‌جات که منجر به ازدحام و تجمعاتی شوند که خطری برای جان افراد شرکت کننده باشند.

در پایان این بیانیه آمده است: از خداوند متعال می‌خواهیم این روز‌ها و شب‌های ماه محرم را مناسبتی عظیم برای تاکید بر محبت و تعلق خاطر به شیوه عاشورایی قرار دهد و از خدا می‌خواهیم جهان به برکت حسین و اصحابش (ع) از این همه‌گیری رهایی یابد.

[ad_2]

Source link

کشتار ۱۹ غیرنظامی در حمله افراد مسلح به شرق کنگو Previous post کشتار ۱۹ غیرنظامی در حمله افراد مسلح به شرق کنگو
پمپئو:محدودیت زمانی در برجام مصیبت‌بار است Next post پمپئو:محدودیت زمانی در برجام مصیبت‌بار است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.