توزیع رایگان واکسن آنفلوآنزا در میان گروه‌های پرخطر

توزیع رایگان واکسن آنفلوآنزا در میان گروه‌های پرخطر

[ad_1]

به گزارش شفاف، کیانوش جهانپور  مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت و سخنگوی سازمان غذا و دارو  در گفت و گویی،  با اشاره به توزیع واکسن آنفلوآنزا در داروخانه‌های سراسر کشور اظهار کرد:  واکسن آنفلوآنزا با توجه به شروع فصل سرما در داروخانه‌های سراسر ایران با  قیمت مصوب دولتی توزیع می‌شود  و هیچ‌گونه مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

او با اشاره به مادران باردار به عنوان یکی از گروه‌های پرخطر، ادامه داد: بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی  وزارت بهداشت توزیع واکسن آنفلوآنزا به صورت رایگان در بین مادران باردار از طریق شبکه‌های بهداشتی کشور انجام می‌شود.

 سخنگوی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: کادر درمان و گروه‌های در معرض خطر در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا هم زمان با شیوع این بیماری  هستند که توزیع واکسن آنفلوآنزا در بین این افراد نیز به صورت کاملا رایگان انجام می‌گیرد.

قیمت واکسن آنفلوآنزا  بر اساس مصوبه دولتی توزیع می شود

جهانپور بیان کرد: مردم می‌توانند با مراجعه به داروخانه‌های سراسر کشور با قیمت مصوب دولتی واکسن آنفلوآنزا را تهیه کنند. من از مردم درخواست دارم با توجه به شیوع بیماری کرونا با هدف پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا دستورالعمل‌های بهداشتی را  رعایت کنند و هنگام خروج از خانه به خصوص در مراکز پر ازدحام و مسقف، استفاده از ماسک را فراموش نکرده و فاصله گذاری اجتماعی را به طور دقیق اجرا کنند.

 

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

طوطی سیاه دیده بودید! +عکس Previous post طوطی سیاه دیده بودید! +عکس
Next post رایگانی: دست تعزیرات برای برخورد با گرانفروشی خودرو بسته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *