تولید ۹۷ درصد داروی مورد نیاز کشور افتخار کوچکی نیست

تولید ۹۷ درصد داروی مورد نیاز کشور افتخار کوچکی نیست

[ad_1]

به گزارش شفاف،محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ۵ شهریور سالروز میلاد محمد بن زکریا رازی روز داروساز نامگذاری شده است، گفت:به دلیل تقارن شیوع ویروس کرونا با این روز  امکان تکرار مراسم و بزرگذاشت سال‌های گذشته وجود ندارد، به همین دلیل ما از طریق فضای مجازی سعی می‌کنیم عرض تبریک و تشکر خودمان را به گوش همکارانمان برسانیم.

او در ادامه گفت: داروسازان در کشور جایگاه ویژه‌ای در رشد و ارتقاء رتبه علمی کشور دارند که این موضوع مورد توجه افراد نخبه جامعه است و مورد عنایت دوستانی است که به جایگاه علمی توجه می‌کنند و می‌دانند داروسازی توانسته جایگاه ویژه‌ای داشته باشد. در بُعد تولید هم جایگاه داروسازی کشور درپرداختن و جامعه عمل پوشاندن به سیاست‌های اقتصادی مقاومتی یک نقش برجسته و درخشانی دارد. تولید ۹۷ درصد دارو‌های مورد نیاز جامعه  افتخار کوچکی نیست  که این مهم توسط داروسازان انجام شده است.

شانه ساز گفت:برای درمان کرونا هر دارویی که در دنیا مطرح  و کاندیدا ‌شود، داروسازان می توانند به سرعت آن را در کوتاهترین زمان در داخل تولید کنند که این  بیانگر حس مسئولیت و توانمندی علمی است که سال‌ها برای آن تلاش کرده اند. امیدوارم این ویروس منحوس تمام شود و همه به زندگی عادی خود برگردند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

بهترین راه درمان برای «سندروم پای بیقرار»/از دردهای رشد دوره کودکی چه می دانید؟ Previous post بهترین راه درمان برای «سندروم پای بیقرار»/از دردهای رشد دوره کودکی چه می دانید؟
وزیر اسبق ارشاد درگذشت رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی را تسلیت گفت Next post وزیر اسبق ارشاد درگذشت رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی را تسلیت گفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.