حضور پررنگ ایران در کارآزمایی جهانی آزمایش‌های کرونا

حضور پررنگ ایران در کارآزمایی جهانی آزمایش‌های کرونا

[ad_1]

به گزارش شفاف،کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در صفحه شخصی خود نوشت: کارآزمایی بالینی Solidatory درپی یافتن درمانی موثر برای کووید ۱۹ توسط ‎سازمان جهانی بهداشت راه اندازی شده و یکی از بزرگترین مطالعات درمان ‎کروناست که تقریباً ۱۲۰۰۰ بیمار را در ۵۰۰ بیمارستان در بیش از ۳۰ کشور جهان ثبت نام کرده است و ایران در آن حضور چشمگیر و موثری دارد.

در پیش نویس ارزیابی ۶ ماهه اول بر خلاف برخی مطالعات دیگر در اروپا و آمریکا به نظر می‌رسد ‏داروی رمدسیویر، لوپیناویر، هیدروکسی کلروکین و اینترفرون تاثیری اندک روی مبتلایان به کووید ۱۹ و کاهش میزان مرگ و میر آنها داشته اند .

انتشار این پیش نویس در ۲۴ مهر، واکنش شرکت آمریکایی گیلئاد سازنده رمدسیویر را درپی داشت. اما سازمان غذا و داروی آمریکا این دارو را بر اساس مطالعات شرکت سازنده، برای درمان ‎کرونا تایید کرد. این تایید زودهنگام از سوی کارشناسان WHO مورد انتقاد واقع شده است.

شرکت گیلئاد بیانیه داده که این دارو تایید شده و برای استفاده موقت در درمان کووید ۱۹ در بیش از ۵۰ کشور تأیید یا مجاز شده است. عده‌ای در ایران هم خیلی اتفاقی!.  مطالعه‌ای که با مشارکت ایران تا این لحظه اثر بخشی این دارو را مشکوک کرده  و زیر سوال می‌برند.

 

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

حمله پهپادی به پایگاه هوایی ملک خالد عربستان Previous post حمله پهپادی به پایگاه هوایی ملک خالد عربستان
ارسال یکصدمین محموله شرکت اسپیس ایکس به مدار زمین Next post ارسال یکصدمین محموله شرکت اسپیس ایکس به مدار زمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.