حکمتیار به‌دنبال براندازی در افغانستان است

حکمتیار به‌دنبال براندازی در افغانستان است

[ad_1]

به گزارش شفاف، «محسن داور» از رهبران حفاظت از پشتون‌های پاکستان در گردهمایی بزرگ این جنبش در واکنش به اظهارات «گلبدین حکمتیار» رهبر حزب اسلامی افغانستان تأکید کرد: جنبش حفاظت از پشتون‌ها حدود ندارد و شامل اقوام دو سوی خط «دیورند» است؛ بنابراین تا زمانی که یک مبارز از این جنبش زنده باشد، کسی نمی‌تواند جنگ را بر افغان‌ها تحمیل کند.

داور با اشاره به سفر اخیر حکمتیار به پاکستان و تشریفات ویژه اسلام‌آباد گفت: حکمتیار یک سیاستمدار شکست‌خورده در فضای سیاسی افغانستان است و مردم او را در انتخابات طرد کردند.

وی ادامه داد: حکمتیار باوجود شکست در انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان دولت فعلی این کشور را نامشروع می‌داند و خواستار براندازی آن از طریق جنگ شده است.

رهبر حزب اسلامی که هیچ سمت رسمی در دولت افغانستان ندارد اواخر ماه گذشته به‌دعوت رسمی دولت پاکستان به این کشور سفر کرد و طی بازدید از اسلام‌آباد نسبت به وقوع جنگ داخلی هشدار داد.

«وحید عمر» مشاور رئیس‌جمهور افغانستان و رئیس اداره ارتباطات عمومی و استراتژیک ریاست‌جمهوری نیز در واکنش به اظهارات حکمتیار در اسلام‌آباد گفته بود که رهبر حزب اسلامی برای براندازی نظام افغانستان تلاش می‌کند.

[ad_2]

Source link

ادعای مقام سعودی درباره ایران Previous post ادعای مقام سعودی درباره ایران
آمریکا؛ مهمترین مانع تشکیل دولت جدید لبنان Next post آمریکا؛ مهمترین مانع تشکیل دولت جدید لبنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *