[ad_1]

به گزارش شفاف، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد در بخش خبری ۱۳ شبکه خبر درباره مشکلات ایجاد شده برای عرضه دارا دوم در بورس، از حل مشکلات پیش روی تأسیس این صندوق خبر داد و گفت: در اولین چهارشنبه شهریور (پنجم شهریورماه) در هفته دولت نسبت به عرضه صندوق دارا دوم اقدام خواهد شد.

وی گفت: تصمیم بر عرضه دارا دوم بود، اما با وجود هماهنگی بین وزرا در مرحله اجرا ناهماهنگی ایجاد شده بود که امروز در گفتگو با وزیر نفت این ناهماهنگی رفع شد و قرار شد صندوق دارا دوم در زیرمجموعه وزارت نفت و با مدیریت آن‌ها تشکیل شود.

وزیر اقتصاد بیان کرد: دولت در راستای تکلیف قانون بودجه مبنی بر واگذاری سهام دولت در شرکت‌ها قرار شد صندوق دار دوم مرکب از باقیمانده سهام دولت در ۴ پالایشگاه را به مردم تا سقف ۵ میلیون تومان و با تخفیف ۳۰ درصدی برای همه دارندگان کارت ملی از طریق بورس و بانک‌ها ارائه کند.

وزیر اقتصاد گفت: واحد‌های صندوق قابل معامله بورسی در رشته پالایشی مرکب از سهام پالایشگاه‌های تهران، اصفهان، تبریز و بندرعباس است که با تخفیف ۳۰ درصدی به همه دارندگان کدملی به مردم ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برنامه دولت برای عرضه سهام خود در سال جاری باید بر اساس جداول تعریف شده در بودجه انجام شود که در تشکیل صندوق دارا دوم مختصر ناهماهنگی در بخش اجرا ایجاد شده بود که در مذاکره با وزیر نفت هماهنگی‌ها انجام شده و قرار شد صندوق دارا دوم با محوریت دستگاه تخصصی یعنی وزارت نفت تشکیل و واحد‌های این صندوق در اولین چهارشنبه شهریور ماه در هفته دولت به مردم عرضه شود.

[ad_2]

Source link

دربی روز پنجم شهریور برگزار می‌شود Previous post دربی روز پنجم شهریور برگزار می‌شود
Next post پاسخ به ادعای افسر اطلاعاتی آمریکا درباره ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.