دیدار سفیر ایران در یمن با رئیس پارلمان این کشور

دیدار سفیر ایران در یمن با رئیس پارلمان این کشور

[ad_1]

به گزارش شفاف به نقل از سبا نت، حسن ایرلو، سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن با یحیی علی الراعی، رئیس پارلمان این کشور دیدار کرد.
عبدالسلام صالح هشول و عبدالرحمن الجماعی، معاونان رئیس پارلمان یمن نیز در این دیدار حضور داشتند.

رئیس پارلمان یمن ضمن استقبال از سفیر کشورمان و توصیف وی به عنوان اولین سفیری که تحریم دیپلماتیک علیه یمن از سوی ائتلاف سعودی -اماراتی با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی را شکسته است، تاکید کرد که کشورش خواهان تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه ها است.

الراعی با اشاره به عمق روابط تاریخی میان دو ملت دوست و برادر یعنی ایران و یمن تاکید کرد: ما در برابر نیروهای استکبار و در سایه تداوم تجاوز و حصار علیه یمن ایستادگی خواهیم کرد. جهان و جامعه بین المللی باید در محاسبات خود در رابطه با مظلومیت ملت یمن و تعرض های غیرقانونی که علیه آن انجام می شود بازنگری کند.

از سوی دیگر، حسن ایرلو، سفیر کشورمان در صنعا ضمن تشکر از رئیس پارلمان یمن بر عمق روابط تاریخی ایران و یمن تاکید کرد.

سفیر کشورمان با آرزوی شکوفایی و پیشرفت برای یمن، به پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه صنعت و کشاورزی علیرغم تحریم ها اشاره کرد و گفت که ایران امروز در تمامی زمینه ها به امکانات داخلی خود متکی است.

وی با اشاره به روابط برادرانه میان دو ملت ایران و یمن تاکید کرد که این روابط شاهد همکاری های مشترک در راستای خدمت به دو ملت خواهد بود.

ایرلو ضمن تشکر از رهبران سیاسی یمن، رئیس پارلمان و اعضای آن، سلام رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان را به رئیس پارلمان یمن ابلاغ کرد.

وی همچنین تاکید کرد که به ثبات و مقاومت ملت یمن در برابر تجاوزها و تحریم ها احساس افتخار می کنیم.

[ad_2]

Source link

منابع امنیتی مرگ الظواهری را تایید کردند Previous post منابع امنیتی مرگ الظواهری را تایید کردند
کسب و کارهای اینترنتی تعطیل نیستند Next post کسب و کارهای اینترنتی تعطیل نیستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.