راهکار هوشمند مدیریت توزیع محصولات جهت کاهش هزینه عملیاتی شرکت های پخش

نرم افزار مدیریت پخش و توزیع محصولات

[ad_1]

نرم افزار مدیریت پخش که توسط شرکت کریوت طراحی شده ، راهکاری هوشمند برای توزیع محصولات و کاهش هزینه های عملیاتی ، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان می باشد که امکان افزایش بهره وری ، سوددهی بیشتر ، نظارت بر فرآیند فروش و توزیع ، دسترسی راحت به اطلاعات ، حسابداری آسان و الکترونیکی شدن فرآیند پخش محصولات را برای مدیران فراهم نموده است.

امروزه با افزایش هزینه ها ، رقابتی تر شدن بازار ، گرایش بیشتر کسب و کارها به تجارت الکترونیک و رکود ناشی از شرایط اقتصادی ، به ویژه در دوران شیوع کرونا ، نیاز به ابزارها و نرم افزارهای مدیریتی بیش از پیش احساس می شود. کریوت با ارائه چندین ابزار پیشرفته در حوزه مدیریت ناوگان ، مدیریت توزیع ، پایگاه های اطلاعاتی تجاری ، بهینه سازی فرآیندهای سازمانی ، خدماتی بی نظیر را به کارفرمایان خود ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت carriot.ir مراجعه و از هزینه ها ، ویژگی ها ، مزایا و کاربردهای این نرم افزار مطلع شوید.

مدیریت پخش و توزیع چیست؟

فرآیند نظارت بر جابه جایی کالا از تامین ‌کننده یا تولید کننده به نقطه‌ فروش را  مدیریت پخش و توزیع می‌نامند که بر فعالیت‌های بی‌شماری نظیر بسته ‌بندی، استعلام موجودی، انبارداری، زنجیره‌ی تامین، و لجستیک نظارت دارد و بخش مهمی از چرخه‌ کسب و کار توزیع ‌کنندگان و عمده‌فروشان را تشکیل می‌دهد.

سوددهی مدیریت توزیع به سرعت تحویل کالا بستگی دارد؛ لذا آینده‌ روشن این کسب و کار در گرو فروش بیشتر محصول و کسب درآمد بیشتر است. استفاده از سیستم مدیریت توزیع موفق و یکپارچه جهت رقابت در بازار و همچنین حفظ رضایت مشتریان از نکات مهم این حوزه‌ مدیریتی است.

از مهمترین نکات جهت رسیدن به موفقیت مالی و ماندگاری کسب کار، به کار گیری مدیریت توزیع می ‌باشد که پیاده‌سازی موفق آن در یک مجموعه،  نیازمند مدیریتی تاثیرگذار در کل فرآیند پخش است.

ضرورت استفاده از مدیریت موثر در روند توزیع در شرکت‌های بزرگی که نقاط عرضه‌ متعددی دارند بیشتر است.

مدیریت توزیع مدرن امری فراتر از انتقال محصول از نقطه‌ A به نقطه‌ B است؛ جمع‌آوری و به اشتراک ‌گذاری اطلاعات جهت شناسایی فرصت‌ های اصلی رشد و رقابت در بازار نیز از نکات مهم در مدیریت پخش و توزیع است؛ لذا شرکت‌ های موفق در این زمینه، از نیروی توزیع خود جهت استخراج اطلاعات بازار که در ارزیابی موقعیت رقابتی امری حیاتی است، استفاده می‌کنند. توزیع در اصل به دو دسته تقسیم می‌شود؛ توزیع تجاری ( که به توزیع فروش معروف است) و توزیع فیزیکی ( که با عنوان لجستیک شناخته می‌شود). توزیع شامل خدمات متنوعی نظیر خدمات به مشتری، حمل و نقل، انبارداری، کنترل موجودی، فرآیند حمل و نقل ناوگان خصوصی، بسته‌بندی، دریافت، برنامه‌ریزی محل نگهداری و ادغام اطلاعات است.

در مدیریت توزیع و پخش هدف دستیابی به بازدهی بالا در تحویل مواد اولیه، محصولات نیمه آماده، قطعات و محصولات نهایی کارخانه‌ ها در زمان و مکان مناسب  و با شرایط مناسب است.

سیستم مدیریت پخش برای نظارت موثر بر شبکه‌ توزیع ، نیازمند واحدهای مختلفی است؛ مثل ، واحدهای اختصاصی جهت مدیریت انبار، رسیدگی به موجودی، خرید و فروش، crm و دفترداری و عرضه‌ کالا در سراسر زنجیره‌ی فروش.

نرم افزار مدیریت پخش کریوت

یکی از برندهای پیشرو در زمینه تولید و طراحی نرم افزارهای مدیریتی ، که در حوزه مدیریت هوشمند ناوگان ، ابزارهای قدرتمندی را ارائه می دهد، کریوت است که توسط متخصصان ایرانی پیاده سازی و اجرا شده است. این نرم افزار ، قابلیت های فراوانی برای مدیران و مالکان شرکت های پخش و توزیع دارد و به منظور بهینه سازی فرآیند توزیع ، کاهش هزینه های عملیاتی و دسترسی سریع و دقیق مدیران به داده های اطلاعاتی کاربرد دارد. بسیاری از شرکتهایی که از این نرم افزار استفاده کرده اند، کاهش هزینه ها و افزایش راندمان زنجیره توزیع و فروش محصولات خود را حتی طی چند ماه اول ، فوق العاده مطلوب گزارش نموده اند.

کریوت یک محصول کاملا ایرانی است که تمامی استانداردهای نمونه های خارجی را دارد و از تکنولوژی مدرن سخت افزاری و برنامه نویسی حرفه ای نرم افزاری بهره می برد. در عین حال ، از نظر قیمت و هزینه های نصب و راه اندازی ، ارزان و به صرفه است. به علاوه اینکه ، یک تیم پشتیبان در هر لحظه آماده مشاوره و پشتیبانی از شما خواهند بود. نسخه رایگان این نرم افزار بر روی آدرس panel.carriot.ir ، قابل مشاهده است و می توانید با وارد کردن نام کاربری: demo  و رمز عبور: demo بخش های از قابلیت های بیشمار این اپلیکیشن را مشاهده نمایید. 

پنل کاربری نرم افزار مدیریت توزیع

کریوت تمامی نرم افزارها و قطعات سخت افزاری خود را به مدت یک سال از شروع نصب بصورت رایگان ، گارانتی می نماید. همچنین اطلاعات مربوط به کسب و کار شما ، با امنیت بسیار بالا محافظت خواهد شد و به غیر از دسترسی شما ، هیچ گونه دسترسی به اطلاعات محرمانه وجود نخواهد داشت. 

فعالسازی این سامانه مستلزم نصب یک دستگاه روی هر خودرو و راه اندازی نرم افزار مدیریتی است. مشخصات فنی و ظاهری دستگاه را می توانید از طریق لینک دستگاه سخت افزاری ردیابی ناوگان مشاهده نمایید و اطلاعاتی در مورد ابعاد ، ولتاژ ، باطری ، سنسور gps ، مقاومت در برابر رطوبت و… را  بدست آورید و کیفیت این دستگاه که تولید متخصصین داخلی است را ببینید.

مزایای نرم ‌افزار مدیریت توزیع و پخش

امروزه در هر صنعت یا حوزه ای ، شاهد یکه  تازی اپلیکیشن ها ، نرم افزارها و سخت افزارهایی هستیم که موجب بهبود عملکرد ، رفاه بیشتر ، بازدهی بالاتر و دستیابی سریعتر به اهداف انسان ها شده اند. در حوزه کسب و کار و فعالیت های تجاری نیز به همین منوال است. مدیریت پخش به عنوان یکی از فرآیندهایی است که در شرکتهای تولیدی ، کارخانجات و توزیع کننده محصولات ، انجام می شود. بسیاری از شرکتها کماکان بصورت سنتی فعالیت می کنند و نه تنها قادر به توسعه کسب و کار خود نیستند، بلکه با مشکلات فراوانی در جمع آوری اطلاعات ، بهینه سازی فرآیند توزیع و هزینه های عملیاتی ، دست و پنجه نرم می کنند. نرم افزار مدیریت پخش ، این فرآیند را آسان کرده و مزایای زیر را به همراه دارد.

مدیریت آسان موجودی کالا

این نرم ‌افزار ، مدیریت موجودی کالا را تسهیل می بخشد ؛ از آنجا که پیگیری موجودی کالا جهت ارسال ، به ویژه با افزایش نوع محصول ، امری دشوار است، نرم‌افزار مدیریت توزیع، به روزرسانی  موجودی و پیگیری لحظه‌ای کالاهای انبار برای شرکت‌ را آسان می‌سازد. پس به کمک این ابزار ، شما در لحظه می دانید که از هر محصول چه تعداد موجودی دارید، در انبار چه محصولاتی رو به اتمام هستند و در چه کالاهایی با اتمام موجودی مواجه هستید.

ایجاد پایگاه جامع اطلاعاتی

مدیریت اطلاعات‌ تامین‌کننده‌ها (نظیر آدرس‌، شماره تماس و جزییات اطلاعات ) با استفاده از بانک جامع اطلاعات که دارای فیلتر‌های جستجو جهت سهولت دسترسی به داده‌ها است ، از دیگر مزایا کریوت است. این نرم افزار با ایجاد یک پایگاه جامع اطلاعاتی ، امکان دسترسی مدیران به داده های مربوطه را تسهیل می کند و قابلیت ذخیره سازی و پردازش اطلاعات را دارد. 

سیستم خودکار و استانداد حسابداری

ثبت و ضبط کلیه‌ امور مالی نظیر شماره حساب، مبلغ صورتحساب، مبلغ پرداختی، اعتبار و نوع پرداخت با استفاده از سیستم خودکار حسابداری، به آسانی قابل انجام است. این نرم افزار ، سعی کرده تمام قابلیت های ممتاز نرم افزارهای دیگر را یکجا به شما ارائه کند و با نصب و راه اندازی آن دیگر نیازی ندارید که برای هر بخش ، مثل حسابداری یک نرم افزار جداگانه خریداری کنید.

ثبت و پردازش ساده‌ سفارشات

کلیه‌ی مراحل فروش کالا، از صدور قیمت تا انجام سفارش و پیگیری وضعیت آن، با استفاده از شناسه منحصر به فرد هر کالا (جهت ردیابی ) قابل مشاهده است. با کریوت یک سیستم اتوماسیون آنلاین کاملا قدرتمند در اختیار شماست که نیاز به هرنوع ابزار ثبت سفارش و پردازش سفارشات را مرتفع می کند. 

کنترل فعالیت فروش 

ثبت آسان جزییات فروش برای خرده‌فروشان ، قابلیت ضبط مبالغ فاکتور و فروش تمامی معاملات و مشاهده‌ موجودی و مبالغ دریافتی از دیگر مزایای نرم‌افزار مدیریت پخش است.

از دیگر مزایای نرم‌افزار مدیریت توزیع، ساماندهی سفارشات است؛ عملیات سفارش و خرید زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد؛ با ثبت شماره فاکتور خرید، نام تامین‌کننده و لیست موارد خریداری شده و بارگذاری فاکتور به آسانی  اطلاعات خرید خود را مدیریت کنید.

کاهش هزینه و افزایش سود

نرم افزار پخش محصولات ، جدا از اینکه با بهبود زنجیره پخش و توزیع ، هزینه های عملیاتی را کاهش می دهد ، با بهینه سازی مصرف سوخت خودروها ، کاهش زمان ، افزایش تعداد دفعات تحویل به مشتری ، برقراری تناسب در استفاده از خودروها و افزایش عمر آنها ، مدیریت بهینه ناوگان و … نقش زیادی در افزایش سود شرکت دارد.

از دیگر نکات مهم نرم‌افزار مدیریت پخش، جدا از بالا بردن سود ، می‌توان به برقراری نظم در شرکت اشاره کرد. فقدان سیستم مدیریتی مناسب باعث ایجاد بی‌نظمی در نگهداری و حمل کالا ، اجرای وظایف توسط پرسنل ، نحوه توزیع و تحویل به موقع ، می شود.

افزایش رضایت مشتریان

سیستم مدیریت توزیع کار را برای مصرف کننده نیز آسان می‌سازد؛ ایجاد امکان بازدید از محصولات متنوع در یک مکان و صرفه جویی در وقت مصرف کننده از نکات مهم سیستم مدیریت توزیع در جهت رفاه حال مشتریان است.

کاهش هرگونه خطا و به حداقل رساندن زمان تحویل کالا از دیگر اهداف مدیریت توزیع و پخش می‌باشد.

همچنین مدیران کسب و کارها جهت ساده کردن روند فروش یا توزیع محصولات میتوانند از طریق سیستم الکترونیکی کریوت و ارتباط با کارشناسان و مشاوران ، استراتژی‌های مدیریت توزیع را دریافت نمایند.

چرا مدیریت بهینه‌ توزیع اهمیت دارد؟

مدیریت توزیع ، فرآیند نظارت بر انتقال کالا از تولید کننده به نقطه‌ فروش است که شامل فعالیت‌ هایی نظیر بسته ‌بندی، تحویل ، انبارداری، زنجیره‌ی تامین و تدارکات می ‌شود. استفاده از مدیریت توزیع برای رسیدن به موفقیت مالی و افزایش طول عمر شرکت ، کاهش هزینه های عملیاتی امری مهم است. مدیریت توزیع به سازماندهی امور کمک می‌کند و در جهت حفظ رضایت مشتریان گام بر‌می‌دارد. زمانی که یک شرکت بتواند نظارت کاملی بر بسته بندی محصولات ، تحویل به موقع به مشتری ، اطلاع از وضعیت انبار و میزان موجودی محصولات ، زمانبندی توزیع و بسیاری از امور مربوط به این فرآیند داشته باشد ، مسلما موفقیت بیشتری در بازار خواهد داشت. البته ، جمع آوری چنین اطلاعاتی بصورت سنتی ، مخصوصا برای شرکتهایی که با حجم زیادی از اطلاعات سروکار دارند ، دشوار است. که با ظهور نرم افزارهایی مثل کریوت این مشکل مرتفع شده و تسلط مدیران بر فرآیند پخش و توزیع افزایش چشمگیری داشته است.اهمیت و مزایای سیستم مدیریت پخش و توزیع محصولات

*رپورتاژ آگهی

[ad_2]

Source link

تمامی گزینه‌ها علیه مردم خود آمریکا روی میز است Previous post تمامی گزینه‌ها علیه مردم خود آمریکا روی میز است
ویروس کرونا خارج از بدن ما تکثیر می‌شود؟ Next post ویروس کرونا خارج از بدن ما تکثیر می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *