راه اندازی مجدد کارخانه سیمان تهران نماد اقتصاد مقاومتی در کشور

راه اندازی مجدد کارخانه سیمان تهران نماد اقتصاد مقاومتی در کشور

[ad_1]

به گزارش شفاف، توکلی فرماندار شهرستان ری در مراسم بهره‌برداری مجدد خط ۶ کارخانه سیمان تهران گفت: امروز خوشحال هستیم که کارخانه سیمان تهران راه اندازی شده و توقف یک ساله خط ششم آن به طور کامل رفع شده است.

او ادامه داد: این کارخانه با همکاری محیط زیست راه اندازی شده و شاهد کاهش چشمگیر آلاینده‎های منتشر شده از این کارخانه هستیم.

توکلی با بیان اینکه این اقدام تنها با همت مدیران، مهندسان و کارگران صورت گرفته است، گفت: امروز این کارخانه از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار است و کارخانه سیمان تهران با تولید روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ تن سیمان به عنوان یک بخش مهم در حوزه تولید به شمار می‌رود .

فرماندار ری اظهار کرد: راه اندازی مجدد خط ۶ تولید کارخانه سیمان نشان از اقتصاد مقاومتی، اقتصاد پایدار و توجه به ظرفیت‌های داخلی دارد و پالایش‌های لحظه‌ای این کارخانه هم نشان از فعالیت قابل قبول این صنعت پایدار دارد.

توکلی اضافه کرد: راه اندازی مجدد این کارخانه نشان می‌دهد که هر لحظه با همت و همدلی مهندسان ایرانی می‌توانیم به توسعه برسیم حتی در شرایطی که تحریم‌های ظالمانه آمریکا وجود دارد،

فرماندار ری اشاره کرد: وضعیت منطقه جنوب تهران به گونه‌ای است که هر سرمایه‌گذاری که بخواهد در این بخش ورود کند در منطقه جنوب تهران اقدام می کند.

به گفته توکلی هر واحد صنفی که می‌خواهد از تهران خارج شود باید در محور خاوران فعالیت کند و بنابراین باید بتوانیم از این فرصت‌ها در این مناطق استفاده کنیم.

او گفت: ایجاد بخش صنفی نیازمند دریافت اطلاعات از مجموعه‌های مختلف است و باید این اصناف، پایتخت و یا منطقه جنوب تهران را انتخاب کنند.

توکلی بیان کرد: فرمانداری شهرستان ری از تمامی صنوف در این بخش حمایت می‌کند البته آن‌ها باید بتوانند شرایط محیط زیستی را رعایت کنند و هم اکنون شرایط کشور به گونه‌ای شده که باید تمامی اصول زیست محیطی را رعایت کنند و این موضوع به عنوان یکی از اولویت‌ها در حوزه‌های صنعتی به شمار می‌رود.

فرماندار ری افزود: متاسفانه ۵۰ سال پیش تصمیم گرفتند که برای جمع آوری زباله ۳ میلیون نفر در منطقه جنوبی تهران اقدام کنند اما امروز بعد از گذشت ۵۰ سال مسئولان نمی‌توانند برای جمعیت کنونی تهران و جمع آوری زباله‌ها اقدام کنند.

او افزود: هم اکنون با همکاری محیط زیست و مدیریت این بخش آلودگی را از ۹۰ به ۱۰ درصد رسانده‌ایم، همچنین ساماندهی آب‌های جنوب تهران در حال پیگیری است و این اقدامات با همکاری وزارت نیرو در حال انجام است.

توکلی بیان کرد: فرمانداری شهرستان ری در حال پیگیری بوی نامطبوع فرودگاه امام و چربی‌سوزی دامداری‌ها است و به زودی این مشکلات رفع می‌شود.

فرماندار ری تصریح کرد: برای ما حفظ محیط زیست اولویت است و ما باید در این بخش حمایت‌های لازم را انجام دهیم.

توکلی بیان کرد: سال گذشته در حوزه آلودگی هوا اقدامات بسیار زیادی صورت گرفته است که امیدواریم بتوانیم در پالایشگاه‌ها هم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم و در گذشته هم موضوعات محیط زیست و مطالبات آنها همواره در دستور کار ما بوده است.

او گفت: در کارخانه سیمان تهران تمامی مسائل زیست محیطی رعایت شده و جلساتی در این زمینه برگزار می‌شود و به دنبال نظارت‌هایی که انجام می‌شود، همواره شاخص‎ها هم بررسی می‌شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

ترویج ورزش‌های سه گانه در دستور کار است Previous post ترویج ورزش‌های سه گانه در دستور کار است
صیانت، حمایت و ایجاد رقابت سه وظیفه مهم دولت در قبال بخش معدن است Next post صیانت، حمایت و ایجاد رقابت سه وظیفه مهم دولت در قبال بخش معدن است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *