رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به پایین‌ترین میزان خود رسید

رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به پایین‌ترین میزان خود رسید

[ad_1]

به گزارش شفاف، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تعداد شهرستان‌ها با وضعیت قرمز اظهار کرد: بر اساس آخرین اطلاعات واصله از شیوع بیماری در شهرستان‌های کشور شاهد افزایش تعداد شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز در استان‌های آذربایجان غربی، اصفهان، بوشهر، تهران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی. سمنان، فارس، کردستان، کرمان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی همدان و یزد هستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی ادامه داد: در مجموع تعداد شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز در کشور از ۱۵۸ شهرستان در هفته گذشته به ۱۸۷ شهرستان رسیده است.

میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کشور ۴۲ درصد گزارش شده است

لاری درباره میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در کشور گفت: میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در کشور حدود ۴۲ درصد گزارش شده و متاسفانه به کمترین میزان خود طی دو ماه گذشته رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی درباره بازرسی‌ها از اماکن عمومی بیان کرد: طی ۱۰ روز گذشته بیش از ۲۵۰ هزار بازرسی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و کارگاهی در سطح کشور انجام شده است و تعداد ۹ هزار مورد از اماکن مذکور به علت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و تعداد ۶۵۰ مورد از آنها پلمب شده‌اند.

لاری تاکید کرد: با توجه به روند رو به رشد بیماری در کشور لزوم تقویت درک خطری که ماه‌هاست، گریبانگیر مردم کشورمان شده، امری اجتناب ناپذیر است و همکاری مردم در عمل به توصیه‌های بهداشتی مهم‌ترین اصل در قطع زنجیره بیماری کروناست.

[ad_2]

Source link

مظلومی سرپرست تیم فوتبال استقلال شد Previous post مظلومی سرپرست تیم فوتبال استقلال شد
مذاکرات با چین درباره همکاری راهبردی ۲۵ ساله سودمند بود Next post مذاکرات با چین درباره همکاری راهبردی ۲۵ ساله سودمند بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *