روایت تحلیلگر سابق سیا از نشانه‌های فروپاشی در خشونت‌های آمریکا

روایت تحلیلگر سابق سیا از نشانه‌های فروپاشی در خشونت‌های آمریکا

[ad_1]

به گزارش شفاف، یک تحلیلگر سابق «سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا» (سیا) خشونت‌های این روزها در کشورش را مشابه اتفاقاتی دانسته که قبل از فروپاشی کشورها رخ می‌دهد. 

روزنامه واشنگتن‌پست نوشته مقام‌های اطلاعاتی فعلی و سابق آمریکا در مصاحبه‌ها و اظهاراتشان طی روزهای گذشته از وجود شباهت‌هایی میان اتفاقات جاری در آمریکا با نشانه‌های افول و پسرفت‌های دموکراتیک که آنها برای کشفشان در کشورهای دیگر آموزش دیده‌اند ابراز نارضایتی کرده‌اند. 

«گیل هلت»، از تحلیلگران سابق سیا که مسئول رصد تحولات چین و جنوب شرق آسیا بوده به واشنگتن‌پست گفت: «من این نوع خشونت را دیده‌ام. این کاری است که مستبدها انجام می‌دهند. اتفاقی است که قبل از فروپاشی در کشورها می‌افتد. واقعاً اعصاب من را خورد می‌کند.»

 هلت که در حال حاضر استاد دانشگاه «کینگ» در ایالت تنسی است گفت تصاویر ناآرامی‌ها در شهرهای آمریکا در کنار سخنان آتشین دونالد ترامپ مشابه درگیری‌هایی است که او بیش از ۱۲ سال پیش در سیا مسئول رصد آنها در چین، مالزی و برخی کشورهای دیگر بود. 

روزنامه واشنگتن‌پست نوشته مواضعی که ترامپ برای کنترل درگیری‌ها اتخاذ کرده توسط دیگر اعضای دولت او تکرار شده‌اند. به عنوان مثال، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا از فرمانداران ایالت‌ها خواسته با محاصره کردن معترضان « به میادین درگیری مسلط شوند.»

در روزهای بعد، همزمان با حرکت بالگردها بر بالای سر معترضان «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در حالی که لباس فرم نظامی به تن داشت در خیابان‌های پایتخت گشت زد.

یک نماینده کنگره آمریکا که قبل از ورود به کنگره تحلیلگر سیا در مسائل مربوط به تروریسم بوده در توئیتر نوشت: «به عنوان کسی که قبلاً مأمور سیا بوده می‌گویم که این رفتار برایم آشناست.»

[ad_2]

Source link

واکنش دبیرکل فدراسیون فوتبال به حذف وزیر ورزش از اساسنامه/خطر تعلیق رفع شد Previous post واکنش دبیرکل فدراسیون فوتبال به حذف وزیر ورزش از اساسنامه/خطر تعلیق رفع شد
بزرگ‌ترین منبع ویروس کرونا شناسایی شد Next post بزرگ‌ترین منبع ویروس کرونا شناسایی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.