روحانی پادشاه مالزی را به ایران دعوت کرد

روحانی پادشاه مالزی را به ایران دعوت کرد

[ad_1]

به گزارش شفاف، پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در پیام تبریک به سلطان “عبدالله رعایه‌الدین المصطفی بالله شاه” پادشاه مالزی اظهار داشت: فرا رسیدن روز ملی مالزی را به جنابعالی، دولت و مردم کشورتان صمیمانه تبریک می‌گویم.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن تحسین مواضع و تلاش‌های دولت و مردم مالزی و دیدگاه مشترک دو کشور در مقابله با بحران‌های جهان اسلام از جمله اشغال فلسطین و آلام مردم مظلوم آن، تنها راه برون رفت از مشکلات پیش‌روی دنیای اسلام را گفت وگو و تعامل سازنده میان دولت‌های اسلامی می‌داند.

روحانی تصریح کرد: در این چارچوب مایلم از آن‌جناب برای سفر به جمهوری اسلامی ایران به منظور گفت وگو و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات جهان اسلام و ابتکارات جمهوری  اسلامی ایران در راستای تقویت صلح و ثبات و همچنین توسعه هر چه بیشتر روابط دوجانبه با کشور دوست و برادر مالزی دعوت کنم.

رییس جمهوری یادآور شد: امیدوارم در پرتو اراده سیاسی موجود، بیش از پیش شاهد همبستگی میان دو ملت و توسعه روابط فیمابین در همه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بین‌المللی باشیم.

روحانی در پیام از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و نیکبختی مردم مالزی را مسالت کرد.

 

[ad_2]

Source link

نمونه جدید BMW X1 سال ۲۰۲۲ با ظاهری متفاوت به بازار می‌آید Previous post نمونه جدید BMW X1 سال ۲۰۲۲ با ظاهری متفاوت به بازار می‌آید
توافق سران سیاسی لبنان بر سر نخست وزیر جدید Next post توافق سران سیاسی لبنان بر سر نخست وزیر جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *