[ad_1]

به گزارش شفاف، از اویل پرایس، اطلاعات وب سایت شرکت «تنکر ترکرز دات کام» نشان می‌دهد صادرات نفت ایران بسیار بیشتر از آن چیزی است که آمار آمریکا نشان می دهد.

طبق این اطلاعات، ایران روزانه ۶۰۰ هزار بشکه نفت از طریق انتقال کشتی به کشتی صادر می کند. فرستنده های این کشتی ها معمولاً خاموش هستند تا امکان ردیابی آنها وجود نداشته باشد. آمار آمریکا متوسط صادرات روزانه نفت ایران را ۲۲۷ هزار بشکه در روز نشان می دهد.

شرکت ردیابی نفتکش های تنکر ترکرز اولین بار در ۲۰۱۸ پس از اعمال دوباره تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ایران گزارش داد که نفتکش های ایران فرستنده های خود را به منظور پنهان کردن مقاصدشان خاموش می کنند. در آن زمان، بیشتر اطلاعات این شرکت دقیقاً از فرستنده ها و بنادر به دست می آمد بنابراین گزارش حرکت اکثر نفتکش های ایران غیر قابل اعتماد بود.

بیشتر نفت ایران به سمت چین می‌رود. در واقع چین مدت هاست نفت خام ارزان ایران را ذخیره می‌کند. چین از اول ژوئن تا ۲۱ جولای سال جاری میلادی ۸.۱ میلیون بشکه نفت ایران را خریداری کرده است. گزارش های رسمی چین نشان می‌دهد این کشور در ماه ژوئن هیچ نفتی از ایران وارد نکرده است.

[ad_2]

Source link

تا اطلاع ثانوی معتبرترین آثار در کشور رساله‌های دکتری هستند Previous post تا اطلاع ثانوی معتبرترین آثار در کشور رساله‌های دکتری هستند
در لیگ بیستم، آیا تیمی قلعه‌نویی را می‌خواهد؟ Next post در لیگ بیستم، آیا تیمی قلعه‌نویی را می‌خواهد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *