[ad_1]

به گزارش شفاف، جالب است بدانید میوه‌های عجیب و غریبی در دنیا وجود دارد که شاید تا‌به‌حال حتی اسم آن‌ها را هم نشنیده باشید. امروز در این مطلب قصد داریم شما را با چند میوه‌ی عجیب آشنا کنیم.

یام بری (yumberry)

یام بری (یا بی بری چینی، وکس بری یا توت‌فرنگی چینی) نامیده می‌شود. درخت میریکا که بومی چین است میوه‌ای خوردنی به رنگ قرمز و بنفش به نام یام بری تولید می‌کنند. طعم این میوه با طعم انار، توت‌فرنگی و کرن بری قابل‌مقایسه است.


آکبی: Akebi

میوه‌های عجیب‌وغریبی که شاید آن‌ها را نشناسیم

آکبی به خاطر رشد تهاجمی‌ای که دارد، در خیلی از کشور‌ها از جمله نیوزلند تحت عنوان گیاهان ناخواسته شناخته شده است، اما این گیاه حتی در ادبیات ژاپنی‌ها هم از آن یاد شده، جایی که اولین بار کشف کردند. این میوه دارای عطر و طعم شیر نارگیل است که تا حدودی ملایم توصیف شده است.


پیتایا، دراگون فروت، میوه اژد‌ها: Pitaya

میوه‌های عجیب‌وغریبی که شاید آن‌ها را نشناسیم

پیتایا میوه‌ای از جنس کاکتوس‌ها در رنگ‌های متنوع در سراسر دنیا پخش شده از جمله رنگ داخل سفید، بنفش، قرمز و زرد رنگ که نوع بنفش و خصوصا زرد آن بسیار کمیاب است. جنسی شبیه به کیوی دارد، اما تقریبا شیرین به حساب می‌آید. گوشت این میوه را می‌شود به صورت خام خورد، یا به صورت نوشیدنی دم کرد.


میوه درخت هالا (پوهالا): Hala

میوه‌های عجیب‌وغریبی که شاید آن‌ها را نشناسیم

این میوه عجیب در قسمت‌های استوایی شرق استرالیا رشد می‌کند و می‌شود آن را به طور خام یا پخته خورد. قسمت‌های قرمز روشن را که به هسته میوه وصل شده اند را می‌توان به صورت خام یا پخته مصرف کرد. این قسمت‌ها طعم شیرینی دارند و نوک سبز رنگ آن‌ها فیبری شکل هستند و به تمیز کردن دندان‌ها کمک می‌کنند.


طالبی شاخ دار: Horned Melon

میوه‌های عجیب‌وغریبی که شاید آن‌ها را نشناسیم

طالبی شاخ دار ترکیبی از خانواده ملون‌ها و خیار‌ها به حساب می‌آید. این میوه که داخلش شبیه ژله است، یکی از خوردنی‌های سنتی آفریقا است. طعم طالبی شاخ دار کمی شیرین مانند خیار است، اما وقتی رسیده می‌شود مزه موز پیدا می‌کند.


گرنادیا: Grenadia

میوه‌های عجیب‌وغریبی که شاید آن‌ها را نشناسیم

درون آن دانه‌هایی با یک پوشش ژلاتینی وجود دارد و بومی مناطق شمالی جنوب آمریکا می‌باشد. بخش خوراکی دانه و ژله است. هر دانه در ژله شیرین احاطه شده است. پوست کندن و خوردن این میوه بسیار سرگرم کننده است. این میوه سرشار از ویتامین A، B، C و E می‌باشد. علاوه بر این، گرنادیا منبع عالی از مواد معدنی است.

منبع:برترینها

[ad_2]

Source link

عکس‌های دلبرانه از درکه‌ی پاییزی Previous post عکس‌های دلبرانه از درکه‌ی پاییزی
افراد خلاق بینشی دارند که بهره‌وری آن‌ها را افزایش می‌دهد Next post افراد خلاق بینشی دارند که بهره‌وری آن‌ها را افزایش می‌دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.