فوتبال ایران با مدیریت‌های غلط از بین رفته است/ با لژیونر شدن بازیکنان ایرانی موافقم

فوتبال ایران با مدیریت‌های غلط از بین رفته است/ با لژیونر شدن بازیکنان ایرانی موافقم

[ad_1]

به گزارش شفاف، امیر حاج رضایی کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص انتخاب پیرلو به عنوان سرمربی تیم فوتبال یوونتوس اظهار داشت: جهان فوتبال از نظر مربیگری در حال پوست اندازی است و مربیان جوان وارد عرصه مربیگری می‌شوند. جوانانی که باید سال‌ها کار کنند، تجربه کسب کنند تا به سطح حرفه‌ای مربیگری نزدیک شوند. در دنیای مربیگری استاندارد برای مربیگری ۱۴ یا ۱۵ بازی نیست، یک مربی باید یک فصل کامل کار کند تا بتواند به آن ایده آل‌های خود برسد. این موضوع در اروپا تا حدودی رعایت می‌شود. انتخاب پیرلو به عنوان سرمربی تیم فوتبال یوونتوس اقدام بسیار خوبی است، اما باید مدیران باشگاه به او فرصت آزمون و خطا بدهند تا بتواند موفقیت‌های خوبی را کسب کند. قضاوت کردن در خصوص پیرلو در حال حاضر درست نیست، چرا که اطلاعی از عملکرد او در مربیگری ندارم.

وی افزود: لمپارد و آرتتا هم مربیان جوانی هستند و راه زیادی در پیش دارند، کسب تجربه برای آینده آن‌ها بسیار حائز اهمیت است. زمانی که آرتتا به آرسنال رفت، آرسن ونگر گفت برای او آرزوی موفقیت می کنم، اما باید سخت کار کند تا بتواند تجربیات زیادی کسب کند. هرچند آرتتا در این فصل نتایج خوبی نگرفت، اما توانست جام حذفی انگلیس را فتح کند و جواز حضور در لیگ قهرمانان فصل بعد را بگیرد. قطعا فرصت دادن به این مربیان، آینده‌ای روشن را برای فوتبال دنیا خواهد داشت. شاید بتوان گفت آرتتا می‌تواند آرسن ونگر دیگری برای آرسنال باشد، چرا که پتانسیل این را دارد، در آینده این تیم را در سطح یک فوتبال دنیا نگه دارد و حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

با لژیونر شدن بازیکنان ایرانی موافقم

کارشناس فوتبال کشورمان درباره بالا بودن پیشنهاد از لیگ‌های بلژیک و پرتغال به بازیکنان ایرانی گفت: من با لژیونر شدن بازیکنان موافقم و می خواهم که بروند و در فوتبال اروپا تجربه کسب کنند، اما اگر شما دقت کنید، می‌بینید باشگاه‌هایی که به بازیکنان ایرانی پیشنهاد می‌دهند تیم‌های مطرحی نیستند و این تیم‌ها نیز از سطح پایینی برخوردارند. علیرضا جهانبخش هم که به لیگ جزیره رفت در تیمی است که برای بقا در لیگ می‌جنگد و من امیدوارم فصل آینده، فصل خوبی برای جهانبخش باشد. با این حال لژیونر شدن بازیکنان به آینده آن‌ها کمک می‌کند.

فوتبال ما با مدیریت‌های غلط و ضعیف از بین رفته است

امیرحاج رضایی با اشاره به لژیونر شدن بازیکنان ایرانی بیان کرد: ما هم پتانسیل آن را داریم که در تیم‌های بزرگ جهان بازیکن و مربی خوب داشته باشیم، اما این بستر باید در درجه اول از سوی فدراسیون فوتبال فراهم شود. فوتبال ما با مدیریت‌های غلط و ضعیف از بین رفته است و هیچ گونه امیدی در حال حاضر برای فوتبال ایران وجود ندارد. وقتی فوتبال ما پیشرفت کند، سطح مربیان و بازیکنان هم به خوبی مشخص می‌شود.

وی دامه داد: لژیونر شدن بازیکنان در این شرایط و وضع بد فوتبال ما تنها راه بازیکنان است. کارنامه ضعیف فدراسیون فوتبال باعث شده است ما در قاره آسیا نیز از رقبای خود عقب بمانیم. ما از استرالیا هم عقب مانده ایم، چه برسد به فوتبال شرق آسیا که امروزه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

میلاد محمدی با لیدز یونایتد قرارداد ببندد خوشحال کننده خواهد بود

کارشناس فوتبال در خصوص پیشنهاد‌های خارجی از تیم‌های معتبر دنیا اظهار داشت: پیوستن به تیم‌های بزرگ بسیار خوب و خوشحال کننده است، به شرطی که انجام شود. لیدزیونایتد که خود یکی از تیم‌های بزرگ و نام آشنای فوتبال جزیره است، بعد از ۱۶ سال به لیگ برتر رسیده است. حالا این تیم پیشنهادی برای جذب میلاد محمدی ارائه داده است، اما زمانی که میلاد با این تیم قرارداد ببندد برای ما خوشحال کننده خواهد بود و نه پیشنهاد‌ها و شایعاتی که به وجود می‌آید.

وی خاطر نشان کرد: من قبلا هم گفته ام انتخاب طارمی باید دقیق باشد و به نظر من رفتن او به پورتو او را در مسیر بزرگ و موفقیت روز افزون قرار خواهد داد. استناد کردن به شایعات را دوست ندارم و منتظر می مانم ببینم هدف و انتخاب بازیکنان چگونه خواهد بود.

[ad_2]

Source link

تشکیل ۳ شورای تخصصی حقوقی در صداوسیما Previous post تشکیل ۳ شورای تخصصی حقوقی در صداوسیما
سلیمان رئیس اتحادیه جهانی بوکس شد Next post سلیمان رئیس اتحادیه جهانی بوکس شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *