متقاضیان صدور اجرائیه به واحدهای اجرا هدایت نشوند

[ad_1]

به گزارش شفاف، مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای اسناد رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با صدور نامه‌ای به ادارات کل ثبت اسناد و املاک استان‌ها درباره صدور اجرائیه الکترونیکی از سوی دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق تأکید کرد:‌ از هدایت متقاضیان به ادارات و واحدهای اجرا جداً خودداری شود.

متن صادر شده به این شرح است:

در اجرای بند “ب” ماده 2 و ماده 5 آیین‌نامه اصلاحی اجرای مفاد اسناد رسمی مصوب 7/12/98 ریاست عالی قوه قضائیه، مقتضی است به کلیه دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق تابعه ابلاغ گردد.

1- حسب تکلیف مقرر در ماده 5 آیین‌نامه اصلاحی اجرای مفاد اسناد رسمی مبنی بر «صدور اجرائیه الکترونیکی از دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق» همزمان  با صدور اجرائیه، مدارک و مستندات مربوطه را اسکن و به انضمام اجرائیه صادره به سند الکترونیکی تبدیل و حداکثر ظرف 48 ساعت حسب مورد (از بستر سامانه ثبت الکترونیک اسناد و سامانه ثبت وقایع ازدواج و طلاق) به اداره ثبت محل ارسال نمایند.

2- در اجرای بند “ب” ماده 2 آیین‌نامه اصلاحی فوق‌الذکر؛ مبنی بر «پذیرش تقاضای صدور اجرائیه توسط دفاتر اسناد رسمی» نظر به اینکه در حال دسترسی ادارات و واحدهای اجرا در خصوص پذیرش تقاضای اجرائیه در سامانه مدیریت پرونده‌های اجرا مسدود گردیده است، ضمن اینکه در سامانه ثبت آنی اقدام و نسخه تأیید نهایی شده که حاوی شماره رهگیری پرونده الکترونیکی اجرایی می‌باشد را جهت پیگیری‌های بعدی به ذینفع ارائه نمایند.

3- در راستای تسهیل ارائه خدمات به متقاضیان و کاهش مراجعات آنها به ادارات اجرا، سران دفاتر رسمی و ازدواج و طلاق درخواست‌های بعدی مبنی بر ارزیابی، مزایده، تخلیه و غیره را تا فراهم شدن بستر موقتاً از طریق مکاتبات مکانیزه موجود در سامانه ثبت الکترونیک و سامانه وقایع ازدواج و طلاق ارسال فرمایند.

مؤکداً متذکر گردد با توجه به مراتب فوق، سران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق به تکلیف قانونی خود عمل و از هدایت متقاضیان به ادارت و واحدهای اجرا جداً خودداری نمایند.

مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه بر عهده مدیران کل ثبت استان‌ها و بازرسان است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

محرم ۹۹ با کدام مداحان و سخنرانان حسینیه تلویزیونی ایران برپا می‌شود؟ Previous post محرم ۹۹ با کدام مداحان و سخنرانان حسینیه تلویزیونی ایران برپا می‌شود؟
تصاویر جدید گلکسی Z فولد ۲ طراحی دوربین آن را فاش کرد Next post تصاویر جدید گلکسی Z فولد ۲ طراحی دوربین آن را فاش کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.