محصولی دانش‌بنیان به کمک مبتلایان به سرطان مثانه آمد

محصولی دانش‌بنیان به کمک مبتلایان به سرطان مثانه آمد

[ad_1]

به گزارش شفاف، در میان تمام بیماری‌های مزمن و مهلک سرطان مثانه یکی از سخت ترین ‌ درمان‌‌ها به شمار می‌رود. به طور میانگین سالانه ۱۰ هزار مبتلا با رنج‌های این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند. یک شرکت دانش‌بنیان با تولید ایران‌ساخت داروی این بیماری، ضمن بی‌نیاز ساختن کشور از واردات نمونه گران‌قیمت خارجی، به یاری این بیماران بیاید.

مهدی حسن‌زاده، مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه فناوران این شرکت تولید محصولات ب. ث. ژ را از ۱۳۹۳ آغاز کرده‌اند، اظهار کرد: در این مدت صادرات واکسن و داروی انکو- ب. ث. ژ، به صورت محدود انجام شد و تلاش جدی را آغاز کرده ایم تا با ارتقای کیفیت و دریافت گواهی کیفیت از WHO صادرات گسترده‌تر این واکسن مهیا شود.

او با بیان اینکه داروی داخل مثانه‌ای با نام تجاری پاستوسیس، به پیشگیری و درمان سرطان مثانه کمک می‌کند، تصریح رد: کم‌تر از ۱۰ هزار نفر  به بیماری سرطان مثانه مبتلا می‌شوند که به این دارو نیازی مبرم دارند؛ بنابراین چیزی حدود ۴۰ تا ۶۰ هزار ویال از این دارو در کشور مورد نیاز است که با توانمندی متخصصان داخلی تولید و کشور را از واردات نمونه مشابه خارجی بی‌نیاز کرده است.

این فعال فناور با اشاره به تولید و عرضه ایران‌ساخت واکسن سرطان مثانه با قیمتی یک سوم نمونه خارجی و کیفیتی مشابه، بیان کرد: نمونه وارداتی این واکسن ۳ تا ۴ برابر نمونه ایران‌ساخت هزینه دربر دارد. اکنون با تولید سالانه این شرکت دانش‌بنیان، نیاز کشور به واردات کاملا برطرف شده است.

او نظارت دقیق و تخصصی بر طرح‌های فناورانه ارائه شده و حمایت از طرح‌های اثرگذار را ضرورت جهش تولید دانش‌بنیان دانست و افزود: باید با نظارت تخصصی دستگاه‌های متولی ادعا‌های علمی مطرح شده به طور دقیق بررسی شوند. در حوزه فرآورده‌های دارویی، وزارت بهداشت باید نقش خود را ایفا کند و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حمایت‌های مادی و معنوی خود راه‌گشای تولید دانش‌بنیان خواهد بود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

بیش از ۱۲ هزار داوطلب زبان‌های خارجی کارت ورود به جلسه نگرفتند Previous post بیش از ۱۲ هزار داوطلب زبان‌های خارجی کارت ورود به جلسه نگرفتند
تسهیلات نظام‌ وظیفه به یک هزار و ۷۹۰ شرکت دانش‌بنیان رسید Next post تسهیلات نظام‌ وظیفه به یک هزار و ۷۹۰ شرکت دانش‌بنیان رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *