مدرسه محل یادگیری رفتار‌های فردی و اجتماعی است

مدرسه محل یادگیری رفتار‌های فردی و اجتماعی است

[ad_1]

به گزارش شفاف، نهصد و هفتاد و نهمین (۹۷۹) جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش، دبیرکل شورای عالی و سایر اعضای آن در سالن جلسات وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

محمود امانی طهرانی در این جلسه با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و با اشاره به بیان نگرانی ها، دغدغه‌ها و اظهارنظر‌های کارشناسی اعضای شورای عالی در خصوص بازگشایی مدارس، گفت: هدف همگی ما این است که کمک کنیم چراغ آموزش و پرورش کشور خاموش نشود.

او افزود: امروز جامعه نیازمند آرامش است قبل از هر چیز باید به خانواده‌ها آرامش بدهیم، در این شرایط بحرانی نیازمند مشارکت همه عناصر جامعه در نظام تعلیم وتربیت برای تداوم آموزش و یادگیری دانش آموزان هستیم.

نمی‌توانیم کار تربیت و آموزش فرزندانمان را تعطیل کنیم

امانی طهرانی اظهار کرد: باید کارگروهی از افراد متخصص نظام تعلیم و تربیت، روان‌شناسان و … تلاش کنند تا با ارائه راهکار‌های مناسب در حوزه تعلیم و تربیت؛ کیفیت آموزش در این دوره حفظ شود.

او ادامه داد: نمی‌توانیم کار تربیت و آموزش فرزندانمان را تعطیل کنیم، چون با تعطیلی آموزش و پرورش، آسیب‌های روانی و اجتماعی در بین دانش آموزان شیوع پیدا می‌کند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: مدرسه محل یادگیری رفتار‌های درست در زندگی فردی و اجتماعی است، دانش آموز در برخورد با همکلاسی‌های خود یاد می‌گیرد که چگونه باید رفتار کند.

امانی طهرانی تصریح کرد: در آئین بازگشایی مدارس من به عنوان عضوی از خانواده بزرگ آموزش و پرورش از سه مدرسه به طور میدانی بازدید داشتم و مشاهده کردم که اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی توسط این مدارس جدی گرفته شده بود و صحبتی هم که با برخی از والدین داشتیم، آن‌ها از تمهیداتی که توسط مدرسه اندیشیده شده بود، آگاه بودند و از دلسوزی مدیران و معلمان مدرسه با وجود شرایط دشوار کاری ابراز رضایت می‌کردند گر چه از اصل این تصمیم دغدغه داشتند.

او با اشاره به تکنیک مواجهه با مساله و حل مساله، افزود: معتقدم برای حل مشکلات آموزش و پرورش باید با همدیگر تعامل و همکاری داشته باشیم، وضعیت کنونی ما مانند کسی است که باید جاده‌ای را بسازد و در آن به پیش رود، وقتی جاده آماده شد، رفت و آمد در آن برقرار می‌شود. در این زمینه هم باید تمامی زوایای موضوع مشاهده و بررسی شود و بعد در مورد آن تصمیم لازم اتخاذ شود.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اظهار کرد: تمام دنیا، در مواجهه با این بیماری فراگیر تقریبا اصول یکسانی را به کار گرفته اند و کل ظرفیت‌های خود را برای حل مشکلاتی که این بیماری بوجود آورده، بکار گرفته اند، ما هم در ایران اقدامات مراقبتی و پیشگیرانه رایج در دنیا را در پروتکل‌های بهداشتی خود آورده ایم.

امانی طهرانی ادامه داد: راهبرد اصلی ما در شرایط بحرانی موجود، کمک به آموزش و پرورش برای روشن نگه داشتن چراغ تعلیم و تربیت است و در فضای کنونی تمامی تکنولوژی‌ها و اپلیکیشن‌ها به کمک حل مسئله آموزش و پرورش آمده اند.

او بیان کرد: ما هم اعتقاد داریم سرویس‌هایی که در گذشته ارائه شده است باید بهتر و دسترسی به آن‌ها راحت‌تر شود، چون موقعیت و شرایط کنونی جامعه نیاز مبرم به آرامش فکری و روانی دارد.

امانی طهرانی گفت: اعضای شورای عالی آموزش و پرورش در ایجاد آرامش در جامعه آموزشی موثرند، آن‌ها می‌توانند با ایجاد کنشگری مثبت بر روی موضوعات آموزشی و تربیتی کمک حال خانواده‌ها و آموزش و پرورش باشند.

امانی طهرانی معتقد است خانواده‌ها مسائل آموزشی و پرورشی فرزندان خود را از طریق رجوع به مدرسه و معلمان و دبیران پیگیری کنند و از این طریق بهترین شیوه آموزشی و یادگیری را برای فرزندان خود انتخاب کنند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه باید موضوعات تعلیم و تربیت را از افراد متخصص پیگیری کرد، افزود: افراد غیر متخصص زیادی در فضای مجازی و رسانه‌ای اظهار نظر می‌کنند، نمی‌شود به این اظهارات اعتماد کرد، چون وقتی کسی درباره موضوعی اطلاعات، تخصص و تجربه لازم را ندارد، اظهار نظری که می‌کند باعث ایجاد اضطراب و تشویش در جامعه و خانواده‌ها می‌شود.

او اظهار کرد: در مورد رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس، ابتدا باید از نزدیک این مسائل را بررسی کرده و سپس تصمیم گیری شود.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در پایان تاکید کرد: آموزش مجازی شاید کارکرد‌های خوبی داشته باشد از جمله عدم حضور در اجتماعات و غیره، ولی نمی‌تواند جایگزین کارکرد‌های اصلی و موثر حضور در مدرسه شود.

انتهای پیام/ 

[ad_2]

Source link

مهلت دفاع دانشجویان ارشد و دکتری در دانشگاه شهیدبهشتی اعلام شد Previous post مهلت دفاع دانشجویان ارشد و دکتری در دانشگاه شهیدبهشتی اعلام شد
برای موفقیت پرسپولیس تمام تلاشم را می‌کنم Next post برای موفقیت پرسپولیس تمام تلاشم را می‌کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *