مزه‌ی تندی و غذا‌های تند از کدام کشور آمده است؟

مزه‌ی تندی و غذا‌های تند از کدام کشور آمده است؟

[ad_1]

به گزارش شفاف، تندی از کجا می‌آید؟
تندی در غذا‌ها از منابع مختلفی از جمله فلفل چیلی، خردل و یا ریشه‌هایی مانند ترب کوهی می‌آید. طعم اصلی فلفل نیز می‌تواند تند باشد، اما اغلب دانه هایش هستند که تندی را ایجاد می‌کنند. بسیاری از دانه‌های گیاهان غیر قابل هضم هستند و برای خوراک حیوانات می‌باشند و بنابراین همانطور که در سرگرمی نمناک گفته شده است از میان گوارش حیوان عبور می‌کنند و می‌تواند در جای دیگری از منشا اصلی اش رشد کنند.

تندی غذا

دانه‌ها تند فلفل در غذا
چه کسی اولین بار مزه تند را به جهان معرفی کرده است؟
اعتقاد بر این است که چیلی‌ها از مکزیک آمده و برخی از تند‌ترین غذا‌ها در جهان هنوز در آنجا یافت می‌شوند و تا زمانی که اسپانیایی‌ها چیلی‌ها را از مکزیک به آسیا و هند نبرده بودند، اینطور نبود.غذا‌های ادویه دار و تند به محض این که فلفل چیلی وارد هند شد محبوبیت پیدا کرد و آشپز‌های هندوستان عادت داشتند از غذا‌های تندتر مانند فلفل سیاه و زنجبیل استفاده کنند، اما این سطح جدید تندی بازی را برای سرآشپز‌ها و آشپز‌ها تغییر داده است و آن‌ها را وارد دنیای دیگری کرده است.

فوایدغذای تند:

یک مطالعه بهداشت قلبی نشان داد فرهنگ‌هایی که غذای تند می‌خورند، احتمال بروز سکته‌های قلبی کمتری در بین شهروندان دیگر دارند و بحث می‌شود که فلفل چیلی می‌تواند اثرات منفی کلسترول را روی بدن شما کاهش دهد.

علاوه بر این، کاپاسین که در غذا‌های تند یافت می‌شود برای مقابله با التهابات مفید است – یکی از عوامل خطر که به عنوان مشکلات قلبی شناخته می‌شود و بنابراین غذای تند برای شما خوب است (زمانی که به آن عادت کردید و می‌توانید آن را بدون تعریق و اشک بخورید).

فواید غذای تند

فلفل‌های چیلی تند مزه
چگونه برخی از مردم می‌توانند غذای مزه تند را بخورند؟
ما نیاز داریم که به مزه آن عادت کنیم، چون با توانایی خوردن مواد تند به دنیا نیامده ایم.

هنگامی که سفر غذای تند خود را شروع کردید، احتمالاً هرگز به این زودی‌ها عادت نمی‌کنید که طعم آن را در وعده‌های غذایی خود کم کنید و نداشته باشید. وقتی مولکول‌های تندی در غذا‌ها با زبان شما تماس پیدا می‌کنند، شروع به کاهش اثر انتقال دهنده عصبی به نام ماده P. می‌کنند و این کار سیگنال‌های درد را از منبع به مغز ارسال می‌کند.

پس ازاولین تحمل‌ها در برابر درد، زبان شما احساس سوزن سوزن شدن می‌کند و اگر در غذا‌های تان وجود نداشته باشد، دلتان برای تندی تنگ می‌شود. جزء فعال در غذا‌های تند، کاپاسین است که خود را به جوانه‌های چشایی زبان پیوند می‌دهد و وقتی که به جوانه‌های چشاییمان متصل می‌شود، نورون‌های حسی مان شروع به ارسال سیگنال‌هایی به مغز می‌کنند که می‌گوید چیزی تند در دهان شما وجود دارد.

غذای تند مزه

فوای غذای تند مزه
تندترین چیست؟
نمودار اسکویل، تندترین چیلی‌ها را درجه بندی می‌کند و به عبارت ساده‌تر این روش اینگونه کار می‌کند که چند قطره آب نیاز است تا مزه یک قطره از فلفل از بین برود و تندترین چیلی در دنیا ریپر کارولینا است که در ۲ / ۲ میلیون واحد تندی اسکویل (sch) اندازه گیری شده است و در مقایسه، یک فلفل هالوپینو بین ۲۵۰۰ تا ۵،۰۰۰ sch است. این کمی فراتر از خوراکی‌های تند است و خوشبختانه، به شما کمک می‌کند که کمی بیشتر طعم گزگز زبان را درک کنید و اگر از پنکه استفاده نکنید، احتمالا قادر به تحمل تندی آن نخواهید بود.

منبع:دانستنیها

[ad_2]

Source link

آنکارا از پاریس خواست عذرخواهی کند Previous post آنکارا از پاریس خواست عذرخواهی کند
چگونه تشخیص دهیم کالای پزشکی اصل است؟ Next post چگونه تشخیص دهیم کالای پزشکی اصل است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *