موج دوم کرونا در پاکستان و تعطیلی مجدد مدارس

موج دوم کرونا در پاکستان و تعطیلی مجدد مدارس

[ad_1]

به گزارش شفاف، به دنبال تشدید موج دوم کرونا در پاکستان مدارس و مراکز آموزشی این کشور دوباره تعطیل شدند.

سایت خبری “هم نیوز” اعلام کرد، در پی افزایش آمار مبتلایان و مرگ و میر روزانه کرونا در پاکستان، وزارت آموزش و پرورش این کشور از تعطیلی مجدد مدارس و مراکز آموزشی به مدت یک ماه خبر داد.

رسانه‌های محلی گزارش دادند این تصمیم در نشست امروز وزرای آموزش و پرورش هر چهار ایالت پاکستان گرفته شده و بعد از موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرایی خواهد شد.

“شفقت محمود” وزیر آموزش و پرورش پاکستان در نشست خبری گفت: تمامی مدارس و دانشگاه‌ها از ۲۶ نوامبر به مدت یک ماه تعطیل هستند و تمامی فعالیت‌های آموزشی به صورت مجازی همچنان ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه تعطیلات زمستانی مدارس نیز از ۲۵ دسامبر آغاز و تا ۱۰ ژانویه ادامه خواهد یافت، افزود: شروع مجدد فعالیت‌های آموزش حضوری بعد از این تعطیلات مجددا بررسی خواهد شد.

گفتنی است به دنبال افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در پاکستان و شناسایی موارد آلودگی به این ویروس در مراکز آموزشی، ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیلی ۲ ماه این مراکز را خواستار شده بود.

به گفته منابع خبری در شبانه روز گذشته تنها در مدارس ایالت بلوچستان پاکستان ۱۰۰ مورد جدید ابتلا به کرونا گزارش شده است، این درحالی است که وزارت بهداشت پاکستان از ابتلای ۲۷۵۶ نفر به این بیماری در شبانه روز گذشته خبر داده است.

آمار مرگ و میر کرونایی در پاکستان نیز همچنان سیر صعودی دارد و در ۴۸ ساعت گذشته ۹۳ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

لازم به ذکر است دولت پاکستان ۲۵ شهریور ماه امسال با استناد به روند نزولی آمار مبتلایان، مدارس را بعد از شش ماه تعطیلی طی چند مرحله بازگشایی کرده بود.

[ad_2]

Source link

توصیه‌های کاترین اشتون به بایدن برای حفظ برجام Previous post توصیه‌های کاترین اشتون به بایدن برای حفظ برجام
تریمبل من و ولیعهد ابوظبی را نامزد دریافت جایزه صلح نوبل کرده است Next post تریمبل من و ولیعهد ابوظبی را نامزد دریافت جایزه صلح نوبل کرده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.