موفقیت واکسن جانسون اند جانسون با تاثیر ۹۸ درصدی

موفقیت واکسن جانسون اند جانسون با تاثیر ۹۸ درصدی

[ad_1]

به گزارش شفاف، شرکت آمریکایی جانسون اند جانسون اعلام کرد واکسن کرونای آزمایشی این شرکت توانسته در برابر  ویروس کووید ۱۹  ایمنی قوی ایجاد کند.

واکسن  آمریکایی در فاز سوم آزمایش‌های خود قرار دارد و تاکنون توانسته پاسخ ایمنی قوی در داوطلبان برای مقابله با کرونا ایجاد کند.

این واکسن با نام Ad۲۶.COV۲ تولید شده و  تنها واکسنی است که در آمریکا به صورت یک دوز آزمایش می‌شود. مشاهدات نشان داد تاثیرات آن در افراد سالمند و جوان یکسان است و هر دو گروه را در برابر کرونا مقاوم می‌کند.

محققان از شرکت جانسون اند جانسون گفتند که ۹۸ درصد از شرکت کنندگان با داده‌های موجود و تجزیه و تحلیل موقت، ۲۹ روز پس از واکسیناسیون، دارای آنتی بادی خنثی کننده هستند که از سلول‌ها در برابر ویروس کرونا دفاع می‌کند.

یک دوز از این واکسن توانست حدود ۸۰۰ داوطلب را ایمن کند. در این آزمایش گروه‌های سنی بین ۱۸ تا ۵۵ سال شرکت کردند  همچنین حدود ۱۵ داوطلب بالای ۶۵ سال نیز واکسن را دریافت کردند.

این نتایج در صورتی منتشر شده که این واکسن آمریکایی هنوز فاز سوم آزمایش‌های خود را تکمیل نکرده و محققان این شرکت اعلام کردند که جزئیات بیشتر را پس از تکمیل شدن آزمایش ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

Previous post آمریکا اتاق مذاکره را منفجر کرد/ تحریم‌های واشنگتن علیه ایران در شیوع کرونا تروریسم پزشکی است
میکروب مغزخوار؛ قاتلی نامرئی در آب‌های آمریکا Next post میکروب مغزخوار؛ قاتلی نامرئی در آب‌های آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *