ناهارخوری زیبا در الجزیره ارائه می دهد انواع لوکس و اقتصاد

[ad_1]

الجزیره پایتخت الجزایر ارائه می دهد بسیاری از رستوران عالی. بسیاری از ساکنان و گردشگران در الجزیره ممکن است سر به محترم هتل ال-Djazair برای یک شب بسیار سنتی بهترین الجزایر غذا و آنها خواهد بود خوشحال با انتخاب کنند. و در عین حال تعدادی از کمتر شناخته شده از eateries در الجزیره که جدیدتر و تازهتر و پیشنهاد در حال تحول renditions سنتی شمال آفریقا کالاهای اساسی از گوشت ماهی و مرغ توسط هنرمندان آشپزی که فقط رسیدن به اوج هنر و صنعت خود را.

خوشبختانه الجزیره دارای یک انتخاب عظیمی از رستوران عالی. یکی ساخته شده است که شهرت خوبی برای خود در چند ماه اخیر شاید یکی از نیم دوجین بهترین رستوران در شهر است لو تانترا. این جواهر کوچک است که در یک ویلای در Bois des بازی های آرکید یک منطقه پوشیده شده از درخت در نزدیکی مقام Echahid یا شهدا بنای تاریخی در Riad El Feth. لو تانترا یک افسانه تراس باز در تابستان است که بزرگ برای ناهار خوری نقاشی با آبرنگ روی گچاما خوردن در داخل خانه است که احتمالا بهتر است هنگامی که آن را بیش از حد سرد در شب.

آشپز در لو تانترا درخشان synthesist متخصص به عنوان ممکن است انتظار می رود در دریا الجزیره در غذاهای دریایی اما با بسیار جالب ارائه شده از مرغ و گوسفند نیز در carte de منو. مهمان اخیر دستور داده اند میگو سرخ شده به صورت اشتها آور کبابی دریا و باس برای دوره اصلی و فرانسوی و پای سیب با بستنی برای دسر. می تواند یک تصور کنید یک مطلب ساده در خانه غذا ؟ در عین حال این لذیذ بود.

آماده سازی همه چیز است. این نان تازه پخته شده خدمت کرده بود با یک بشقاب گوجه فرنگی تازه و محلی ساردین تکمیل دوم بشقاب فلفل کبابی. گوجه فرنگی و ساردین خوشمزه بود مقدمات به میگو گریل شده. این gambasبه عنوان میگو شناخته شده در این بخش از جهان بودند so fresh-هیچ disguising و صدف است که حق را از اقیانوس — ظرافت سرخ شده در کره مخلوط با لقمه آناناس.

برجسته از یک شب در لو تانترا قطعا می تواند یک کبابی دریا باس خشکیده با گرمای شدید به مهر در آن عطر و طعم ظریف و آب میوه و سپس کباب کند آتش چوب. دریا باس آمد بدون سس نشانه بسیار با اعتماد به نفس آشپز واقع است. وجود دارد هیچ چیز برای پنهان ظریف و شگفت انگیزی طعم باس همه توسط خود را. بسیاری از مهمانان لذت بردن از این درمان تا زمانی که این مورد هنوز در منو. قبل از سفارش قهوه و شما ممکن است در نظر یک کویر. یکی از بهترین این است که یک پای سیب با دارچین, بستنی, یک بیت از خروج از نسخه آمریکایی پای a la mode. پای سیب در لو تانترا خدمت بسیار گرم و مرطوب است اما با تند و با مزه و ترد پوسته برجسته و درمان است.

انتظار نیست اسراف دکور در لو تانتراهر چند آن را کاملا ظریف است و در حال حاضر نگهداری می شود در پر زرق و برق سبک spotlessly تمیز…. پیشخدمت نیز بسیار مفید و بسیار توجه. نه ترک الجزایر بدون تلاش لو تانترا حداقل یک بار.

[ad_2]

چرا بسته بندی (و دستگاه بسته بندی) تا این حد اهمیت دارد؟ Previous post چرا بسته بندی (و دستگاه بسته بندی) تا این حد اهمیت دارد؟
برگزاری آزمون مرحله اول المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو به صورت مجازی Next post برگزاری آزمون مرحله اول المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو به صورت مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *