نخست‌وزیر بلغارستان هم به کرونا مبتلا شد

نخست‌وزیر بلغارستان هم به کرونا مبتلا شد

[ad_1]

به گزارش شفاف، رسانه‌ها یکشنبه‌شب به وقت تهران از ابتلای نخست وزیر بلغارستان به کرونا خبر دادند.

به نوشته روزنامه «دیلی صباح» «بویکو بوریسوف» نخست وزیر بلغارستان در صفحه فیسبوک خود از انجام دو آزمایش «پی سی آر» و ابتلا به کرونا خبر داد. وی از بروز علائم متوسط و قرنطینه شدن در منزل تا بهبودی خبر داده است.

نخست وزیر بلغارستان و سه وزیر دیگر از روز جمعه پس از ملاقات با معاون نخست وزیر که وی نیز به کرونا مبتلا شده بود، خود را قرنطینه کردند.

بلغارستان همانند دیگر کشور‌های اروپایی شاهد افزایش قابل توجه شمار مبتلایان به کرونا طی سه هفته گذشته است. روز شنبه ۱۵۸۹ مبتلای جدید در این کشور هفت میلیون نفری گزارش شده است.

در «صوفیه» پایتخت این کشور با دو میلیون جمعیت قرار است کلوب‌های شبانه و مراکز تفریحی از روز یکشنبه به مدت دو هفته برای مهار موج شیوع کرونا تعطیل شود.

«تدرسو آدهانوم»، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز جمعه از «رشد تصاعدی» موارد ابتلا به بیماری «کووید-۱۹» (بیماری کروناویروس ۲۰۱۹) ابراز نگرانی کرد. مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت نیمکره شمالی زمان در برهه‌ای حساس از لحاظ مبارزه با بیماری همه‌گیر جهانی کووید-۱۹ قرار دارد و کشور‌های زیادی شاهد رشد تصاعدی بیماران هستند.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: «کشور‌های بسیار زیادی شاهد افزایش تصاعدی موارد ابتلا به کووید-۱۹ هستند و این حالا موجب شده که بیمارستان‌ها و بخش مراقبت ویژه آن‌ها به اتمام ظرفیت پذیرش بیماران خود نزدیک شوند- همه این‌ها در حالی است که ما تازه در ماه اکتبر قرار داریم»

[ad_2]

Source link

گزینه مدیر عاملی استقلال لو رفت Previous post گزینه مدیر عاملی استقلال لو رفت
پاکسازی صحرای «دیرالزور» از عناصر باقی‌مانده داعش Next post پاکسازی صحرای «دیرالزور» از عناصر باقی‌مانده داعش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *