نمازگزاران از مُهر و سجاده شخصی استفاده کنند

توزیع و پخت غذا در فضای مسقف ممنوع/ توزیع ادویه به صورت فله ای ممنوع / لزوم کوتاه شدن زمان شیفت ها در کفشداری / استفاده از سجاده و چادر شخصی در اماکن متبرکه/

[ad_1]

به گزارش شفاف، رضا عزتیان، رئیس اداره  بهبود تغذیه  مراکز جمعی وزارت بهداشت در گفت و گویی، اظهار کرد: روحانیون و گروه‌های جهادی یکی از افراد در معرض خطر بیماری کرونا هستند به همین دلیل باید از تجهیزات حفاظتی مانند ماسک و دستکش در هنگام حضور در تجمعات مذهبی و بیمارستان ها و مراکز درمانی استفاده کنند .

او ادامه داد:  روحانیون باید به هنگام حضور در مراسم مذهبی جهت سخنرانی  و انجام مشاوره های دینی، نکات بهداشت فردی را به طور دقیق رعایت و در هنگام صحبت با دیگران تا حد ممکن به موضوع فاصله گذاری اجتماعی توجه کنند.

 رئیس دفتر بهبود تغذیه  مراکز جمعی وزارت بهداشت تاکید کرد: نمازگزاران باید در اماکن متبرکه و مساجد از  مُهر و سجاده شخصی استفاده کنند. کفشداری می تواند مکانی برای گسترش آلودگی و انتشار ویروس کرونا باشد به همین دلیل باید به طور مرتب این مکان ها گندزایی شوند و افراد شاغل در این محل ها حتما از  تجهیزات حفاظتی مانند ماسک و دستکش  استفاده کنند.

لزوم کوتاه شدن زمان شیفت ها در کفشداری

عزتیان بیان کرد:  شیفت های افراد فعال در کفشداری ها در فواصل زمانی نسبت به گذشته با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کرونا کوتاه تر باید شود .

رئیس دفتر بهبود تغذیه  مراکز جمعی وزارت بهداشت تاکید کرد: مواد غذایی باید در ظروف یکبار مصرف ارائه شود و ادویه جات مانند نمک و سماق باید در بسته بندی های بهداشتی در بین مردم توزیع شود.

عزتیان گفت: استفاده از سجاده  عمومی به صورت موقت، در اماکن متبرکه و مذهبی ممنوع است  و نمازگزاران باید از سجاده و بانوان از چادر شخصی خود استفاده کنند.

او افزود:  پخت غذا و سرو آن در فضای مسقف با هدف پیشگیری از انتشار آلودگی و شیوع بیماری کرونا ممنوع است. گند زدایی ظروف پس از هر بار مصرف باید انجام شود و ظروف باید با  آب بالای ۵۷ درجه شسته شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

چگونه تشخیص دهیم کالای پزشکی اصل است؟ Previous post چگونه تشخیص دهیم کالای پزشکی اصل است؟
انجام اعمال جراحی زیبایی تا اطلاع ثانوی ممنوع شد Next post انجام اعمال جراحی زیبایی تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *