نگرانی مصر درباره نفوذ موساد در امارات

نگرانی مصر درباره نفوذ موساد در امارات

[ad_1]

به گزارش شفاف، طبق گزارش میدل ایست نیوز، به دنبال جنجال و خشم حاکم بر اکثریت شهروندان کشور‌های عربی به علت موج عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی که از امارات و بحرین شروع شده است، مصر نیز از این اقدام امارات ناراضی و نگران است.

برخی منابع در گفت‌وگویی با العربی الجدید، اشاره کردند که عادی سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی به بحرانی برای مصر تبدیل شده است و به دنبال آن برخی منابع دیگر نیز گفتند که قاهره به طور کلی از این اقدام کشور‌های عربی برای عادی سازی روابط با اسرائیل ناراضی است و این را می‌توان از موضع رسمی این کشور در استقبال از این اقدامات یا همان استقبال پروتکلی فهمید.

این منابع افزودند، مصر از روابط بین تل‌آویو و ابوظبی که اخیرا گشایش وسیعی در آن روی داده و از تبدیل شدن امارات به یک مرکز منطقه‌ای برای شرکت‌های اسرائیلی و از طرفی دیگر موساد نگران است چرا که این را خطری برای امنیت مصر می‌داند از آنجا که نزدیک به یک میلیون مصری در امارات کار می‌کنند و صد‌ها هزار نفر نیز در طول سال به این کشور رفت و آمد دارند.

این منابع در ادامه تصریح کردند که گسترش روابط میان امارات و اسرائیل با توجه به شمار زیاد مصریان در امارات، مصر را به این سو می‌کشاند که امارات را به عنوان صحنه‌ای برای عملیات اطلاعاتی جدید در نظر بگیرد و این مساله شاید در آینده موجب ایجاد بحران بین قاهره و ابوظبی شود.

منابع مذکور اشاره کردند که برخی مذاکرات در حال انجام است تا سرویس اطلاعات مصر، اداره‌ای مرتبط با حضور اسرائیل در کشور‌های عضو شورای همکاری اختصاص دهد.

این اداره با هدف پیگیری فعالیت‌های اسرائیل در کشور‌های عضو شورای همکاری خلیج فارس که منافع قاهره در آنجا را هدف قرار می‌دهد یا به آن آسیب می‌رساند تشکیل می‌شود علاوه بر اینکه فعالیت مصریان حاضر در کشور‌های عضو شورای همکاری را نیز زیر نظر خواهد گرفت چرا که بیش از ۳ میلیون مصری در کشور‌های عضو شورای همکاری حضور دارند و اخیرا اطلاعاتی نیز به مقامات مصری رسیده است که عربستان و عمان نیز درصدد عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند.

قاهره اخیرا فعالیت‌های گسترده‌ای از جانب مجموعه‌های اقتصادی اسرائیلی رصد کرده است؛ مجموعه‌هایی که دفاتر رسمی در دبی و ابوظبی افتتاح خواهند کرد علاوه بر اینکه مذاکراتی نیز برای افتتاح مقر‌های رسمی برای مراکز فرهنگی و انجمن‌های غیرانتفاعی یهودی در دبی آغاز شده است.

[ad_2]

Source link

محرومیت سنگین یک فوتبالیست دوپینگی Previous post محرومیت سنگین یک فوتبالیست دوپینگی
نیمار مهاجم اورتون را نقره داغ کرد Next post نیمار مهاجم اورتون را نقره داغ کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *