هشدار درباره احتمال قحطی در یمن و ۳ کشور آفریقایی

[ad_1]

                          هشدار درباره احتمال قحطی در یمن و ۳ کشور آفریقایی

به گزارش شفاف، گوترش روز شنبه این هشدار را برای اعضای شورای امنیت سازمان ملل ارسال کرده است.

دبیرکل سازمان ملل متحد در این باره گفته است: یمن، جمهوری دمکراتیک کنگو، شمال شرق نیجریه و سودان جنوبی که پس از سال‌ها با جنگ‌های مسلحانه و خشونت مرتبط دست و پنجه نرم کرده‌اند، اینک با تهدید نبود امنیت غذایی و احتمال قحطی مواجه هستند.

وی تصریح کرد که این کشورهای با بزرگ‌ترین بحران‌های غذایی در جهان رو به‌رو هستند.

گوترش از کمبود اعتبار برای کمک‌رسانی به کشورهای آسیب دیده انتقاد و بر ضرورت اقدام فوری برای حل مشکل این کشورها تأکید کرد.

وی افزود: در برخی کشورهای دیگر که از درگیری آسیب دیده‌اند، از جمله سومالی، بورکینافاسو و افغانستان نیز وضعیت مشابهی وجود دارد.

همزمان بزرگترین سازمان‌های بین‌المللی امداد رسانی برای ریشه‌کن کردن فقر، گرسنگی و بی‌عدالتی (آکسفام) نیز گزارش داده که امسال ممکن است بیشتر از بیماری‌ها، تعداد زیادی از شهروندان یمنی به دلیل گرسنگی مرتبط با شیوع ویروس کرونا جان خود را از دست بدهند.

افزایش بهای مواد غذایی، از دلایل تشدید گرسنگی در یمن است و سازمان غذا و کشاوزی سازمان ملل (فائو) به ایندیپندنت گفت: قیمت مواد غذیی همچون آرد فقط از سال گذشته تاکنون در یمن ۴۰ درصد افزایش یافته و این درحالی است که هزینه مواد غذایی دیگر به طور کلی از زمان جنگ در این کشور سه برابر شده است.

جنگی که ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و همراهی امارات و چراغ سبز واشنگتن علیه یمن به راه انداخت و بیش از ۶ سال ادامه دارد، گرسنگی و بیماری را در این کشور فقیر عربی تشدید کرده است.

[ad_2]

Source link

محسن رضایی: نسل سومی‌ها باید به دنبال یک دولت نو باشند Previous post محسن رضایی: نسل سومی‌ها باید به دنبال یک دولت نو باشند
موافقت رهبر انقلاب با تداوم فعالیت دادگاه‌های ویژه اقتصادی Next post موافقت رهبر انقلاب با تداوم فعالیت دادگاه‌های ویژه اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.