همکاری آمریکا با چین درصورت دستیابی آنها به واکسن

همکاری آمریکا با چین درصورت دستیابی آنها به واکسن

[ad_1]

به گزارش شفاف، دونالد ترامپ عصر سه‌شنبه پس از یک وقفه چند هفته‌ای از برگزاری نشست‌های خبری درباره کرونا در آمریکا، در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به سوالی درباره استفاده از ماسک این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: من همیشه ماسک را با خود حمل می‌کنم و اگر لازم باشد با طیب خاطر از آن استفاده می‌کنم. می‌گویم که اگر می‌توانید از ماسک استفاده کنید، اگر در موقعیتی هستید که به یکدیگر نزدیک می‌شوید، از ماسک استفاده کنید.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: وقتی من با گروهی هستم، وقتی که وارد آسانسور می‌شوم که افرادی همراه من هستند که شامل تیم حفاظتی هم می‌شود، برای حفاظت از آنها هم که شده، ماسک می‌زنم.

ترامپ اضافه کرد: من هیچ مشکلی با ماسک زدن ندارم. نظرم این است که هرچیزی که بالقوه بتواند کمک کند که ماسک زدن هم از آن جمله است، کار خوبی است. از این رو، من آن را با خود دارم و از آن استفاده می‌کنم.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه کارشناسان پیش از این می‌گفتند که ماسک زدن ضروری نیست، گفت: اکنون نظرشان تغییر کرده است. اگر نظر آنها عوض شده، برای من کافی است. از این رو در شرایط مناسب از آن استفاده می‌کنم.

ترامپ در پاسخ به این سوال که اگر چین زودتر از بقیه موفق به تولید واکسن شود، آیا با آنها برای واردات واکسن به آمریکا همکاری می‌کنید، گفت: ما می‌خواهیم با هرکسی که واکسن با نتایج خوب تولید کند، همکاری کنیم.

وی مدعی شد به تولید واکسن بسیار نزدیک شده‌اند و ادامه داد: ما در آزمایشات نتایج بسیار خوبی گرفته‌ایم. با این حال در سیستم تولید واکسن ممکن است یک یا ۲ سال پیش از اینکه بخواهید در سراسر جهان آزمایش کنید، طول بکشد.

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال اظهار کرد در مدت بسیار کوتاه و نزدیک شاهد خبرهای خوبی از واکسن و داروهای درمانی این ویروس خواهید بود.

ترامپ همچنین مدعی شد که وضعیت اقتصادی هم رو به بهبودی است و بازار بورس هم روز خوبی داشته است به خاطر آنکه آنها چیزهای مثبت زیادی که در پیش است را می‌بینند.

وی اظهار کرد: واکسن‌ها به زودی و بسیار زودتر از آنکه کسی فکر کند، خواهند آمد. ویروس چین یک بیماری شرور و خطرناک است اما ما چیزهای زیادی در مورد آن و اینکه چه کسی را هدف قرار داده است، آموخته‌ایم.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد ما در حال تدوین یک استراتژی هستیم که بسیار بسیار قدرتمند است. ما پیشرفت کرده‌ایم. در حالیکه برخی ایالت‌ها بسیار خوب و برخی ضعیف‌تر عمل کرده‌اند اما شرایط ما بدتر از پیش شده است. فرمانداران بسیار سخت کار می‌کنند و ما ۱۰۰ درصد از آنها پشتیبانی می‌کنیم.

ترامپ با بیان اینکه جوان‌های آمریکا مسئولانه عمل خواهند کرد، اظهار کرد: ما از همه می‌خواهیم که وقتی امکان رعایت فاصله اجتماعی وجود ندارد، از ماسک استفاده کنند. ماسک بزنید چه خوشتان بیاید یا نه. آنها اثر دارند.

وی ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد مرگ‌ومیر در کودکان بسیار کم بوده است و ۹۹.۹۶درصد جان‌باختگان را سالمندان تشکیل داده‌اند، گفت: بسیار بسیار کمتر از یک درصد از مرگ‌ومیر این ویروس، کودکان وجوان‌ها هستند.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: با فهمیدن خطرات این ویروس و آموختن اینکه چگونه بیماری درمان می‌شود، ما قادر شده‌ایم به میزان بزرگی، مرگ‌ومیر را در آمریکا کاهش دهیم.

ایالات متحده آمریکا با شناسایی نزدیک به ۴ میلیون گرفتار کرونا و بیش از ۱۴۳ هزار جان‌باخته، رتبه نخست آسیب کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است.

[ad_2]

Source link

Previous post مرغ خوشمزه Biriyani
Next post مراکز خرید در دبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *