واکنش روسیه به ادعای دخالت در انتخابات آمریکا

واکنش روسیه به ادعای دخالت در انتخابات آمریکا

[ad_1]

به گزارش شفاف، «دمیتری پسکوف» سخنگوی دولت روسیه روز پنجشنبه گفت، ادعاهای آمریکا درخصوص دخالت مسکو و تهران در انتخابات ماه جاری این کشور مایه تأسف است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، پسکوف افزود: «این اتهام‌زنی‌ها هر روز تکرار می‌شود و همگی کاملاً بی‌پایه و اساس است».

سخنگوی کرملین جدیدترین مورد از این اتهامات را مرتبط دانستن روسیه «با رویه‌های سیاسی داخلی [آمریکا] با توجه به نزدیک شدن زمان انتخابات» در این کشور توصیف کرد.

«جان راتکلیف» مدیر اطلاعات ملی آمریکا بامداد امروز (پنجشنبه) مدعی شد که ایران و روسیه به اطلاعات ثبت شده رأی‌دهندگان آمریکایی دسترسی پیدا کرده‌اند و می توانند از این داده‌ها برای انتشار اطلاعاتی که می‌تواند اعتبار انتخابات را زیر سوال ببرد استفاده کنند. مسکو و تهران بارها این ادعاها را رد کرده‌اند.

این مقام آمریکایی در ادامه ادعاهایش گفت که تهران اقدام به ارسال ایمیل‌هایی به مشارکت کنندگان در انتخابات با هدف ارعاب آنها، شعله‌ور کردن ناآرامی‌های اجتماعی و آسیب رساندن به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا کرده است.

راتکلیف گفت که ایران پشت فیلم ویدئویی است که نشان می‌دهد افراد می‌توانند رای تقلبی خود را حتی از خارج کشور بدهند.

پسکوف همچنین درخصوص درگیری قره‌باغ گفت: «روسیه تمام تلاش خود را به کار گرفته تا اوضاع کنونی را به سمت مسیر سیاسی و دیپلماتیک متمایل کند. ما همچنان معتقدیم که این مشکل فقط از طریق مسالمت‌آمیز قابل حل است».

وی افزود: «متأسفانه هنوز نمی‌توانم بگویم که آن‌ها به توافقات قبلیدر خصوص آتش‌بس و توقف بشردوستانه درگیری عمل کرده‌اند. متأسفانه طرفین به آن پایبند نیستند».

دور جدیدی از تنش‌ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در تاریخ ۲۷ سپتامبر (۶ مهرماه) در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ کوهستانی آغاز شده و دو طرف یکدیگر را به حمله به قلمروهایشان متهم می‌کنند. این درگیری‌ها تا امروز ادامه داشته و جمهوری آذربایجان تأکید کرده که ارمنستان باید از منطقه قره‌باغ خارج شود.

[ad_2]

Source link

لوکاشنکو: دیگر برای ریاست‌جمهوری نامزد نمی‌شوم Previous post دیگر برای ریاست‌جمهوری نامزد نمی‌شوم
در دیدار جانسون و الکاظمی چه گذشت؟ Next post در دیدار جانسون و الکاظمی چه گذشت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *