واکنش سازمان همکاری اسلامی به اهانت به پیامبر اسلام

واکنش سازمان همکاری اسلامی به اهانت به پیامبر اسلام

[ad_1]

به گزارش شفاف، سازمان همکاری اسلامی طی بیانیه‌ای اقدام برخی از رسانه‌ها و مقامات فرانسه در انتشار مطالب موهن به پیامبر (ص) را محکوم کرد.

این سازمان در بیانیه شدید اللحنی که امروز جمعه منتشر کرده، از اظهارات سیاسی رسمی برخی از مقامات فرانسه ابراز تعجب کرده و گفته است که تداوم این گونه اظهارات، به روابط فرانسه با کشور‌های اسلامی لطمه خواهد زد و احساسات خشونت آمیز و نفرت‌پراکنی را افزایش خواهد داد.

سازمان همکاری اسلامی گفته است که به محکوم کردن توهین به پیامبران الهی چه در اسلام، چه در مسیحیت و چه در یهودیت ادامه خواهد داد.

این سازمان بار دیگر «اقدامات تروریستی» را که به اسم دین انجام می‌شود را محکوم کرد و گفت که این قبیل اقدامات را نباید به اسم دینی نوشت؛ چرا که به گفته سازمان همکاری اسلامی، اقدامی فردی یا گروهی است.

اخیرا اقدام یک معلم تاریخ فرانسوی در نشان دادن کاریکاتور‌های موهن از پیامبر (ص) و کشته شدن او به دست یک نفر چچنی، بازتاب گسترده‌ای در فرانسه داشته است.

از سوی دیگر، وزیر کشور فرانسه در اظهاراتی ضداسلامی از وجود بخش خاص برای محصولات حلال در فروشگاه‌های این کشور ابراز ناراحتی کرد و خواستار عدم عرضه این محصولات شده است

[ad_2]

Source link

آیا قیمت گازوئیل افزایش پیدا می‌کند؟ Previous post آیا قیمت گازوئیل افزایش پیدا می‌کند؟
آزمون EPT دانشگاه آزاد لغو شد Next post آزمون EPT دانشگاه آزاد لغو شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.