ویروس کرونا خارج از بدن ما تکثیر می‌شود؟

ویروس کرونا خارج از بدن ما تکثیر می‌شود؟

[ad_1]

به گزارش شفاف، باتوجه به گسترش و همه گیر شدن ویروس کرونا باور‌های بسیار زیادی نسبت به ویروس کرونا به وجود آمده است و به دلیل اینکه این ویروس به راحتی انتقال می‌یابد برای بسیاری از افراد این پرسش به وجود آمده است که آیا ویروس کرونا توانایی تکثیر در محیط‌هایی همچون سطح میز، دستگیره‌ها و مواردی از این دست را دارد؟.

ویروس‌ها و باکتری‌ها از میکروارگانیسم‌هایی هستند که باعث بروز بیماری در افراد خواهند شد. باکتری شکل اولیه‌ای از حیات است که از یک سلول تشکیل شده و می‌تواند به تنهایی تولید مثل کند. اما ویروس بسیار کوچکتر از باکتری است. ویروس یک رشته ژن یا اسید نوکلئیک است، یک پوشش محافظ دارد، اما در خود سلولی ندارد. ویروس‌ها نمی‌توانند به خودی خود تکثیر شوند و باید فقط داخل سلول‌های زنده انسان یا حیوانی که آن را مبتلا کرده اند، تکثیر شوند.

آیا ویروس کرونا خارج از بدن ما تکثیر می شوند/علی بیگی

بنابراین ویروس کرونا هم نمی‌تواند روی دیوار یا سطوح آلوده تکثیر شود اما این توانایی را دارد که روی سطوح تا مدتها خود را حفظ کند. برای جلوگیری از آلوده شدن به ویروس باید بعد از تماس با سطوحی مانند دستگیره در‌ها و نرده پله‌ها موقع رسیدن به خانه یا اداره و یا قبل از غذا خوردن دست هایتان را بشویید  یا با محلول ضدعفونی کننده الکلی تمیز کنید.

 

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

نرم افزار مدیریت پخش و توزیع محصولات Previous post راهکار هوشمند مدیریت توزیع محصولات جهت کاهش هزینه عملیاتی شرکت های پخش
خیانت در امانت گروه وکلای کیان Next post خیانت در امانت گروه وکلای کیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.