پارلمان ارمنستان برکناری پاشینیان را بررسی می‌کند

پارلمان ارمنستان برکناری پاشینیان را بررسی می‌کند

[ad_1]

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ایشخان ساغتلیان، نماینده ارگان عالی فدراسیون انقلابی ارمنستان گفت: “ما به نیکول پاشینیان مهلت استعفا می‌دهیم، پارلمان به درخواست ما جلسه فوق‌العاده برای این موضوع برگزار می‌کند. “

به گفته وی، در غیر این صورت برگزار کنندگان اعتراض‌ها یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار می‌کنند که در آن “تلاش می‌کنند موضوع عزل پاشینیان را حل کنند”.

ساغتلیان در میان تجمع مخالفان در برابر پارلمان اعلام کرد، دو حزب ارمنستان شکوفا و ارمنستان روشن امضا‌های کافی برای برگزاری جلسه فوق‌العاده پارلمان را جمع آوری کردند.

ارمنستان شاهد تظاهرات گسترده مخالفان است که خواستار استعفای پاشینیان و دولتش در خصوص مناقشه قره‌باغ هستند.

گفتنی است، در تاریخ ۹ نوامبر توافقنامه سازش میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان اجرا شد. نخست وزیر ارمنستان نیکول پاشینیان به توصیه نظامیان توافق مربوط به صلح قره باغ را امضا کرده است.

نخست وزیر ارمنستان در ادامه بیانیه خود اظهار کرد که امضای توافق مربوط به قره باغ به اصرار ارتش بوده برای آنکه منابع به اتمام رسیده است.

پاشینیان گفت: «ارتش گفت که باید جنگ را متوقف کنیم. برای آنکه مسائلی هست، اما چشم انداز حل آن‌ها وجود ندارد و منابع به اتمام رسیده است.»

نخست وزیر ارمنستان افزود که راضی نیست از اینکه ملت نتوانست حقیقت را بدانند. در کشور مشکلاتی برای جا به جایی وجود دارند و در کل آن‌ها برای عملیات جنگی آماده نبودند.

وی خاطرنشان کرد: «منبع نظامی به طور کامل موثر نبود. کسانی که در خط مقدم می‌جنگیدند، جایگزین نداشتند. کسانی که می‌جنگیدند باید وقت استراحت پیدا می‌کردند. در خط مقدم افرادی بودند که یک ماه پشت سرهم جنگیده‌اند بدون اینکه کسی جایگزینشان شود.»

[ad_2]

Source link

۵ واکسن⁩ ایرانی در فهرست کاندیداهای سازمان جهانی بهداشت Previous post ۵ واکسن⁩ ایرانی در فهرست کاندیداهای سازمان جهانی بهداشت
پادشاه عربستان خواستار مقابله با ایران شد Next post پادشاه عربستان خواستار مقابله با ایران شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.