پاکسازی صحرای «دیرالزور» از عناصر باقی‌مانده داعش

پاکسازی صحرای «دیرالزور» از عناصر باقی‌مانده داعش

[ad_1]

به گزارش شفاف، منابع خبری نزدیک به مخالفان دولت سوریه یکشنبه از عملیات پاکسازی در صحرای شرقی این کشور خبر دادند.

وب‌سایت خبری «نهر» که اخبار شمال شرق سوریه را پوشش می‌دهد، به نقل از منابع خود گزارش داد نیرو‌های ارتش این کشور به کمک نیرو‌های متحد خود طی دو روز گذشته عملیات پاکسازی صحرای استان دیرالزور را از وجود عناصر باقی‌مانده داعش آغاز کرده‌اند.

به گفته منابع مذکور، در این عملیات منطقه بین صحرای المیادین تا البوکمال واقع در شرق استان مذکور پاکسازی شده است. این عملیات بعد از آن آغاز شد که شماری از نیرو‌های ارتش سوریه طی روز‌های گذشته در کمین عناصر باقی‌مانده داعش کشته شدند.

همزمان نیز مرکز موسوم به «دیدبان حقوق‌بشر سوریه» وابسته به مخالفان دولت این کشور گفت که ارتش سوریه با کمک متحدان خود از جمله ایران، ارتش جدیدی موسوم به «ارتش عشایر» تشکیل داده است.

بر اساس این ادعا، دیدار‌های گسترده‌ای بین عشایر و رؤسا و بزرگان منطقه صحرای شرق سوریه در منطقه تلاقی استان‌های حماه، حلب و ادلب انجام شده و خروجی آن تشکیل ارتش عشایر است تا با حملات گاه و بی‌گاه هسته‌های باقی‌مانده داعش در این منطقه مقابله کنند.

در این ارتش، افراد بیش از هفت عشیره و قبیله عرب صحرای سوریه مشارکت دارند و بزرگ عشیره «المعاطفه» که خود از افسران بازنشسته با درجه سرتیپی در ارتش سوریه است، فرماندهی این ارتش را برعهده گرفته است.

دیدبان همچنین نوشت که همزمان با این تحرکات، جنگنده‌های روسیه و سوریه در چند نوبت مقر‌های تروریست‌های داعش و مناطق آلوده به آن‌ها را در منطقه «اثریا» و «صحرای الرصافه» هدف قرار دادند.

[ad_2]

Source link

نخست‌وزیر بلغارستان هم به کرونا مبتلا شد Previous post نخست‌وزیر بلغارستان هم به کرونا مبتلا شد
تأمین کالاهای اساسی خانوارها به زودی اجرا می‌شود Next post تأمین کالاهای اساسی خانوارها به زودی اجرا می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *