پنتاگون هم توافق روسیه با طالبان علیه نیروهای آمریکایی را رد کرد

[ad_1]

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری “اسپوتنیک”، بنا بر اظهارات جاناتان هافمن، سخنگوی پنتاگون، پنتاگون هیچ شواهدی برای تأیید ادعاها درباره تبانی روسیه و طالبان ندارد.

هافمن در بیانیه‌ای اظهار کرد: وزارت دفاع آمریکا به بررسی اطلاعات درباره اینکه آیا عاملان “اداره اطلاعات ارتش روسیه” یا GRU در عملی بدخواهانه علیه آمریکا و نیروهای ائتلافی در افغانستان شرکت داشته‌اند یا خیر، ادامه می‌دهد.

در این بیانیه آمده است: تا به امروز، وزرات دفاع آمریکا هیچ‌گونه شواهد تأییدکننده‌ای برای اعتباربخشی به ادعاهای اخیر که در منابع آزاد مشاهده شده، ندارد. صرف‌نظر از این، ما همواره سلامت و امنیت نیروهایمان در افغانستان و سراسر جهان را بیش از هر چیز دیگر جدی می‌گیریم و بنابراین به انجام اقدامات به منظور جلوگیری از آسیب تهدیدهای احتمالی ادامه می‌دهیم.

روز جمعه، نیویورک تایمز مقاله‌ای منتشر کرد و در آن با ارجاع به مقامات اطلاعاتی که نام آن‌ها فاش نشده، ادعا کرد به دونالد ترامپ یک گزارش اطلاعاتی در این زمینه ارائه شده اما به آن واکنشی نداده است. این گزارش، مدعی آن است که روسیه به ستیزه‌جویان متصل به طالبان، پاداش داده تا سربازان آمریکا در افغانستان را در بحبوحه مذاکرات صلح سال گذشته با طالبان، به قتل برسانند.

[ad_2]

Source link

Previous post که در آن برای پیدا کردن بهترین برگر در رایسترزتاون
Next post بهترین راه برای پیدا کردن کارخانه های لبنی نزدیک من که استقبال کودکان و نوجوانان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.