چرا برای پرسپولیس مدیرعامل حراستی برگزیده شد؟

چرا برای پرسپولیس مدیرعامل حراستی منصوب شد؟

[ad_1]

مدیرعامل تازه باشگاه پرسپولیس در جلسه امروز تعیین و طبق زمزمه هایی که از دیروز شنیده می شد، مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان به عنوان مدیرعامل جدید این باشگاه پرسپولیس انتخاب شد تا روال جلوس مدیران غیرمتخصص در دو باشگاه پرطرفدار ایران ادامه داشته باشد.

به گزارش شفاف ورزشی، در پایان نشست هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در وزارت ورزش و جوانان، جعفر سمیعی که مدیرکل حراست وزارتخانه نیز هست، در انتخابی عجیب مدیرعامل سرخپوشان تهرانی شد تا شایعات رنگ واقعیت بگیرد. در محافل ورزشی گفته می شود یکی از دلایل انتخاب وی، نظارت بر نحوه واگذاری سهام باشگاه پرسپولیس در بورس و البته بررسی موشکافانه قرارداد آتیه داده پرداز است که حرف و حدیث های بسیاری را به راه انداخته و گفته می شود امتیازهای خارج قاعده زیادی در قرارداد کارگزار با امضای رسول پناه اعطا شده است.

موج مدیران حراستی در استقلال و پرسپولیس چه می کنند؟

البته این برای نخستین بار نیست که یک مدیر حراستی و بدون تخصص در حوزه فوتبال حرفه ای به عنوان مدیرعامل پرسپولیس یا استقلال منصوب می شود. پیش از این در تابستان سال 95 نیز رضا حسنی خو مدیرکل حراست وقت وزارت ورزش ناگهان به مدیرعاملی استقلال رسیده بود! جالب اینکه از برکناری ایرج عرب مدیرعامل اسبق پرسپولیس هم ماه های زیادی نمی گذرد. آیا انتصاب های قبلی مدیران حراست موجب حذف فساد از این دو تیم شده است که حالا بار دیگر به بهانه برخورد با آن ، سمیعی را از بیرون فوتبال آورده اند؟!

آیا برای مبارزه با ناپاکی و مافیای دلالی و فساد در واگذاری امتیازها ، لزوما باید نیروهای حراستی و امنیتی را بر مصدر کار نشاند؟ اگر چنین شیوه ای جواب می دهد پس بهتر این بود که یک مقام عالی قضایی و دادگستری یا نیوری انتظامی را بر صدر پرسپولیس می نشاندند که دیگر خیال مان از بابت رفع فساد در این باشگاه راحت شود!

پیش از این مهدی رسول‌پناه اسفند سال گذشته به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس انتخاب شده بود و ۶ روز پیش بعد از ایجاد حواشی بسیار زیاد و وارد کردن ضربات اعتباری سنگین به این باشگاه پرهوادار، تحت فشار افکار عمومی از سمتش کناره‌گیری کرد. اگر مدیر جدید پرسپولیس در شغل ریاست حراست وزارتخانه کارش را درست و به نحو احسنت انجام می داد، از اساس یک دندانپزشک بخاطر ارتباطات حزبی اینهمه مدت سرپرست باشگاهی چون پرسپولیس نمی ماند که کار به انتشار فایل های روساکننده اش برسد. یا اینکه اینهمه ابهام در عقد قرارداد با کارگزار و اسپانسر باشگاه در رسانه ها و مطبوعات طرح نمی شد. برای انجام وظیفه حراست از قانون و سلامت اداری، حتما باید سمیعی شخصا مدیرعامل پرسپولیس می شد و دهها چهره متخصص فوتبالی از خانواده پرسپولیس، کنج خانه می نشستند؟ به نظر می رسد ایراد کار جای دیگری است و از اساس وزیر ورزش اعتقادی به استفاده از توان نیروهای تحصیلکرده و باتجربه پرسپولیس و استقلال ندارد و از شورای شهر و حراست و آتش نشانی و صنعت و معدن و بازار و … برای این دو تیم مدیر رو می کند. مدیرانی که اگر درست کار می کردند اکنون وضع استقلال و پرسپولیس این نبود.

هنوز سفرهای مارکوپولویی و آزادانه محمدجواد عباباف رییس سابق حراست وزارتخانه و رفیق صمیمی سلطانی فر همراه تیم ملی فوتبال در اردوهای خارجی و جام جهانی و جام ملتهای آسیا از یادمان نرفته است. مواردی که نشان می دهد وزیر ورزش هم چندان نسبت به ورود مدیران حراستش به فوتبال بی میل نیست و آنها نیز از این علاقه وزیر نهایت بهره را می برند.

سفرهایی که باعث نزدیکی آسیب زننده مدیران حراست به جمع مدیران اجرایی شده و آنها به جای حفظ جایگاه نظارتی و ضدفساد خود، به بدنه حلقه های مدیریتی نزدیک می شوند و حاصل آن می شود که در مورد مهدی تاج و فدراسیونش رخ داد. عکس زیر فقط یکی از تصاویری است که عباباف را در یکی از سفرهای خارجی شانه به شانه مهدی تاج نشان می دهد. او در اردوهای تیم ملی نیز حضور چشمگیر داشت و هیچگاه مشخص نشد به چه دلیل ده ها هزار دلار بابت سفرها و اقامت های طولانی و هزینه زای او به بودجه ورزش کشور هزینه تحمیل شد. مدیری که سالهای آخر خدمتش را در ماموریت های برون مرزی خوب و خوش گذراند و سپس بازنشسته شد. اینها همه از تدابیر همین وزیر ورزش است که حتی به درخواست نمایندگان مجلس مبنی بر انتخاب مدیران متخصص از خانواده دو باشگاه هیچ ترتیب اثری نداد.

گزارشی از حضور آدم‌های اشتباهی در امارات/ از نماینده مجلس تا ریاست سابق  حراست! :: سایت خبری، تحلیلی، ورزشی، بانک ورزش

بیانیه هیات مدیره پرسپولیس؛ سمیعی برای حذف فساد آمد

روابط عمومی باشگاه پرسپولیس، بعد از پایان نشست امروز به نقل از اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس پس از انتخاب جعفر سمیعی ظفرقندی به عنوان مدیر عامل این باشگاه ،بیانیه‌ای منتشر کرد که متن آن خود گویای بسیاری از مسایل پشت پرده این انتخاب است. در این بیانیه مبارزه با فساد، بعنوان یکی از دلایل اصلی انتخاب مدیرعامل جدید نام برده شده است که خود مهر تاییدی بر وجود فساد شدید در موفق ترین باشگاه ایران چندسال اخیر در رقابت های داخلی و آسیایی است. فسادی که گرچه اشاره ای به جزییات آن نشده و تا امروز هواداران و مردم برای دانستن آن غریبه شناخته شده اند، اما از سوی رسانه ها و خبرنگاران به اطلاع افکارعمومی رسیده است و زوایای تاریک آن برای دوستداران این تیم عیان شده است.

بیانیه اینطور نوشته شده؛ « پرسپولیس عزیز ما روز‌های مهمی را سپری می‌کند و دور نیست زمانی که افتخار بزرگ آسیایی روی سینه پرسپولیس عزیز ما بنشیند و غرور و عزت به ارمغان بیاورد. در چنین شرایطی و با توجه به استعفای مهدی رسول پناه، سرپرست باشگاه که لازم می‌دانیم از زحمات و تلاش‌های وی تشکر کنیم، پس از بررسی برنامه‌های گزینه‌های مطرح، جعفر سمیعی ظفرقندی را به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس انتخاب کردیم.

ایجاد شرایط لازم برای ادامه مسیر پرسپولیس تا قهرمانی آسیا، تسریع روند خصوصی سازی و مبارزه با فساد مهمترین شاخص‌های مدنظر اعضای هیئت مدیره بود که در برنامه سمیعی به صورت کامل دیده می‌شد. از پیشکسوتان، هواداران، اعضای کادر فنی و بازیکنان می‌خواهیم با وحدت و همدلی مدیرعامل جدید را در رسیدن به این اهداف یاری کنند.»

سمیعی قبل از ورزش، کجا بوده است؟

مدیرعامل جدید پرسپولیس که باز هم فردی ناشناخته برای اغلب هواداران این باشگاه محسوب می شود، مانند ایرج عرب پیش از حضور در باشگاه پرسپولیس مدیرکل حراست ورزش و جوانان بوده است. سمیعی، زمانی به عنوان مشاور شهردار و رئیس کل حراست شهرداری تهران در دوره کوتاه شهردارشدن افشانی منصوب شده بود و سابقه فعالیت در شهرداری پایتخت را نیز دارد. ای حکم به خرداد سال 97 برمی گردد. سمیعی همچنین یکی از اعضای هیات رئیسه کمیته پدافند غیرعامل نیز محسوب می‌شود. آیا این رزومه برای کار در راس باشگاه پرسپولیس با دهها میلیون طرفدار کافی است. گذشت زمان همه چیز را نشان خواهد داد.

[ad_2]

Source link

Previous post مرگ جوزف پولیتزر
Next post درخواست فاطمه معتمدآریا برای تدابیر فوری کرونایی در محیط کاری بازیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *