چین برای تنبیه استرالیا از شهروندانش خواست به این کشور سفر نکنند

[ad_1]

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دولت چین تبعیض نژادی و خشونت علیه آسیایی‌ها را دستاویزی برای توصیه خود به شهروندانش در عدم سفر به استرالیا قرار داده که البته جدیدترین تلاش برای مجازات استرالیا به خاطر دفاع از تحقیقاتی مربوط به پاندمی کروناویروس است.

در اعلامیه وزارت فرهنگ و گردشگری چین آمده که افزایش واژگان و توهین‌های مربوط به تبعیض نژادی و رفتارهای خشونت آمیز علیه چینی‌ها و آسیایی‌ها در استرالیا به دلیل شیوع ویروس کرونا دیده می‌شود. به همین دلیل، به گردشگران چینی توصیه می‌شود تا آگاهی‌های مربوط به حفظ امنیت خود را مدنظر قرار داده و از سفر به استرالیا اجتناب کنند.

دولت چین به عنوان بخشی از اقدامات تلافی‌جویانه خود به صورت موثر به واردات جو از استرالیا با وضع تعرفه بیش از ۸۰ درصد پایان داد. همچنین در هفته‌ای که گذشت، چین واردات گوشت گوساله از استرالیا را نیز ممنوع کرد.

استرالیا در میان کشورهایی است که به دنبال تحقیقات بین‌المللی درباره منشا پاندمی کروناویروس و واکنش به آن است. پکن اما گفته این اقدامات علیه استرالیا درباره ممنوعیت واردات جو و گوشت گوساله ربطی به تلاش این کشور برای انجام تحقیقات ندارد.

سازمان بهداشت جهانی به درخواست‌ها از سوی اکثر کشورهای عضو برای انجام چنین تحقیقاتی متعهد شده است.

[ad_2]

Source link

حضور هزاران آلمانی در اعتراضات ضدنژادپرستی برای گرامیداشت یاد فلوید Previous post حضور هزاران آلمانی در اعتراضات ضدنژادپرستی برای گرامیداشت یاد فلوید
Next post لیگ برتر به تعویق افتاد/ تاریخ دیدار فولاد-استقلال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.